טרנדים במטבחים לשנת 2021

עשור חדש – מטבח חדש

וגם הפעם אופנת עיצוב הבית מפשילה שרוולים ונכנסת גם למטבח. מהאי שנשאר איתנו לשנה נוספת ועד לכחול עמוק בקירות, שנת 2021 היא שנה של איחוד משמח בין קאמבקים מהעבר לחידושים מעניינים מהעתיד.

בתיאום מושלם

משטחי העבודה הם פניו הפוטוגניות של המטבח, וכשמשלבים אותם עם חיפוי קיר מחומר תואם – מתרחש הקסם. השנה, שיתוף הפעולה הזה מתבלט בבחירה בשיש עשוי אבן טבעית או בגרניט פורצלן שמעבר לעמידותו הגבוהה, נותן מגע של אלגנטיות נקייה. המראה המתואם יוצר זרימה הרמונית בין המשטח לבין הקיר ומשאיר חותם נעים ומסודר לעין.

הקיר החמישי

תקרת הבית נחשבת לאלמנט חבוי שבדרך כלל לא עולה בדעתנו להשקיע בה מחשבה עיצובית – אבל לא כך השנה. הפעם התקרה מקבלת את ההזדמנות שלה לנצוץ, במיוחד כשמשלבים בה זריקת מהצבע שהוכתר על ידי 'פנטון' כצבע השנה- כחול נייבי. העוצמה שבגוון הכהה, במיוחד כשמשלבים אותו במטבח בהיר, יוצרת ניגוד מודרני שמצליח להעיר גם את המטבח העייף ביותר.

מבטא חמים

ואם נחזיר את המבט למטה, נוכל לגלות את הטרנד החם הבא – השימוש בעץ מלא. מטבחי העץ המלא ממשיכים להוביל את אחת מהמגמות הלוהטות העולמיות בעיצוב מטבחים. השנה אפשר לראות שימוש גובר בגוונים עמוקים, כמו טיק ואגוז כהה עבור הארונות התחתונים – גוונים שמעניקים מראה אחיד ועשיר. לצידם או מעליהם, אפשר ליצור מראה מנוגד באמצעות שילוב עם גוונים בהירים כמו ליבנה ואורן. שני הגוונים, המקרינים חמימות מסורתית, מתאימים לאוהבי הניחוח הכפרי והבייתי.

בית פרטי בחוף הכרמל

אגדה של אי

אותו משטח עבודה למטבח, שהפך פופולרי במיוחד במטבחים המודרניים, ממשיך להיות דומיננטי גם השנה. האי, שמשלב בין אזור הכנת אוכל לבין איזור ישיבה לארוחה, מציע פתרון שימושי ביותר לניצול החלל. בין הסגנונות השונים, בולטים במיוחד האיים שמשלבים בעיצובם מידוף פתוח, לתצוגה של כלים יפים או של סרוויס חגיגי. המדפים הפתוחים מעניקים ממד נוסף של אסתטיות עם קריצה של טעם אישי.

ריהוט נצרים

הראטן הקלוע והאהוב חוזר ובגדול. השנה, אנחנו צפויים להיתקל בריהוט מטבח מגוון, שופע קש קלוע, נצרים וכפריות. מכיסאות, שולחנות וסלסלאות נוי עד לגופי התאורה ייחודיים, כולם עשויים מהחומרים הפשוטים הללו, והעיצוב – בקו מודרני ורענן.

השימוש באלמנטים עשויים ראטן יוצר איזון נכון בין המודרני למיושן, ולכן מלבד העשרת המראה הכפרי, הפריטים האלו מתאימים גם לבעלי המטבחים המודרניים. על ידי הוספת נברשת עשויה אהיל קש, או הנחת תחתיות קלועות על גבי שולחן האוכל מתקבל מגע טבעי ונעים.

הרגשה קטיפתית

טרנד חומרי אחר שעושה את דרכו חזרה כקאמבק מעניין הוא בד הקטיפה. המרקם העשיר והמלטף מגיע גם אל החלל הקולינרי – משובץ בשרפרף במטבח, בכיסאות שולחן האוכל ואפילו במגבות המטבח.

השימוש בקטיפה יכול להעניק למטבח שלכם מראה יפהפה של יוקרה ונוחות, אבל כשהשילוב נעשה ללא בקרה, הוא יכול להוביל אתכם למראה מעט קיטשי. כדי להמנע מכך, הקפידו לעשות שימוש ממותן בבד, ובחרו בגוונים כהים שמאזנים את מידת הברק.

ואחרון חביב

כמו בכול מראה, חשוב שבסוף תתקבל אחידות שתסגור ותקבע את המראה כולו. דרך אחת יכולה להיות בשימוש בגוון צבע ופיזורו באופן אחיד באמצעות אלמנטים שונים במטבח. למשל, בהרבה מהמטבחים השנה אפשר לראות שימוש בפרזול בצבע ברונזה והתאמתו לגופי תאורה, כיורים וברזים באותו הגוון. זו ההזדמנות שלכם, לבחור בגוון אהוב עליכם וליצור בעצמכם את הטרנד הבא.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן