מגירות במטבח

המדריך לבחירת מגירות המטבח

מי שגר עם מתבגרים בוודאי התעורר (יותר מפעם אחת) מהרעש של פתיחת וסגירת המגירות והארונות במטבח. אם תלכו לבדוק מה קורה שם, יש סיכוי שתמצאו את המתבגר שלכם עומד מול המקרר הפתוח.

נגד הרעב שתוקף את המתבגרים באמצע הלילה אין יותר מדי מה לעשות, אבל אפשר בהחלט למנוע את רעש פתיחת וסגירת המגירות…

ובכלל, לא כדאי להמעיט בחשיבות של מנגנוני הפתיחה והסגירה של המגירות – האיכות והחוזק של המנגנונים האלו הם אלו שיקבעו למשך כמה זמן המגירות שלכם יעבדו ללא תקלות. מדובר על יותר מעשור.

מתכננים מגירות על פי חלוקה לאזורים

לאחר שהחלטתם היכן במטבח אתם ממקמים את המגירות, מגיע השלב שבו תצטרכו להחליט על המוצרים שתאחסנו בכול מגירה ומגירה. סוג המוצר והכמויות משפיעים על הגובה, על העומק ועל משקל הנשיאה של המגירה. מוצרים כבדים כמו לדוגמה, סירים/ מחבתות וקופסאות מזון מצריכים מגירות עמוקות עם מסילות חזקות במיוחד.

טיפ: החליטו על השימוש במגירות השונות על פי חלוקה לאזורים האלו: אזור הכנת המזון, אזור הבישול והאפייה ואזור המוצרים היבשים. החליטו האם במטבח שלכם יש מקום גם למגירה גדולה עבור סירים ומחבתות. הקפידו שהמוצרים שבשימוש יום-יומי, יונחו במגירות הנגישות שלא מצריכות התכופפות או עמידה על קצוות האצבעות.

ואלו שלושת המנגנונים החשובים ביותר במגירות:

  1. מנגנון טריקה שקטה, למניעת רעש מיותר ולשמירה על בטיחות הילדים הקטנים.
  2. מנגנון פתיחה בלחיצה, ליצירת מראה מינימליסטי מודרני ולשמירה על ניקיון המגירות גם בימי עבודה סוערים.
  3. מנגנון שליפה מלאה, המגירה נשלפת החוצה במלואה ומאפשרת עבודה יעילה יותר (ופחות כאבי גב).

טיפ: גם מגירות גדולות יכולות להפוך לקטנות ולמסודרות באמצעות מערכת מחיצות שמחלקת את המגירה בהתאם לצרכים שלכם.

איכות, איכות ושוב פעם איכות

כאמור, בצירים ובמנגנונים השונים תלוי השקט הנפשי שלכם, מגירה שנפתחת בלחיצה היא פתרון נפלא לידיים עסוקות, אבל זה לא תענוג כזה גדול אם המנגנון מתחיל לחרוק כעבור כמה חודשים והמגירה לא נפתחת בדיוק כשהידיים שלכם מלוכלכות מהקציצות שהכנתם.

זו בדיוק הסיבה לבחור בטוב ביותר –

בישראל ישנן כמה חברות שמייבאות מגירות מובילות מאירופה. למשל, חברת 'בלורן' מייבאת את מוצרי חברת 'בלום', חברת 'ח.ג. סחר' מייבאת את מוצרי חברת 'גראס', חברת 'בירמן' מייבאת את המוצרים של חברת 'הטיש' וכדומה.

בדרך כלל, כל נגר או יצרן מטבחים בוחר לעבוד רק עם חברה אחת (בגלל המלאי והמיכון). לכן, כבר בשלב הראשוני מומלץ לבדוק עם איזו חברה הנגר עובד.

אנחנו בטאצ'ווד מטבחים כפריים בחרנו לעבוד עם חברת בלום, מניסיוננו, זו חברה שמייצרת את המגירות האיכותיות ביותר וזו כנראה הסיבה שחברת בלום היא אחת מהחברות המובילות בתחום בכול העולם.

לחברת בלום יש היצע מגוון של מגירות, כך שאפשר להתאים את המגירות גם לצרכים האישיים וגם לתקציב.

הנה סקירה קצרה על הדגמים השונים של חברת בלום האוסטרית:

הדגם החדיש ביותר של המגירות נקרא 'לגראבוקס'. זוהי מגירה איכותית בעיצוב מודרני שהדפנות שלה עשויות מתכת.

המגירה עושה שימוש במסילות מדגם 'מובנטו', מוביל חדיש אשר מותאם לנשיאת משקל של 40 או 70 קילו.

המסילות מאפשרות: שליפה כפולה, פתיחה בלחיצה או פתיחה רגילה במשיכה באמצעות ידית. בשונה מדגמים אחרים הדפנות של המגירה דקות וישרות. גובה הדפנות מגיע בחמש אפשרויות גובה, דבר המאפשר התאמה מרבית לגובה החלל.

בתצורת PURE הדפנות עשויות רק ממתכת, ואילו בתצורת FREE הדפנות משלבות זכוכית שקופה (המאפשרת לראות דרכה את תכולת המגירה) הדפנות מגיעות במבחר של 4 גוונים שונים: סילבר (אפור בהיר), אוריון (אפור כהה), לבן, ונירוסטה.

המגירות הפנימיות מגיעות בשני גבהים, והדפנות שלהן עשויות ממתכת או בשילוב של חזית זכוכית שקופה. החלוקות והמחיצות הפנימיות (אשר נתפסות לדפנות המתכת באמצעות מגנט) מאפשרות משחק רב מבחינת החלוקה הפנימית של המגירה.

הדגם הזה מחליף את הדגמים 'טנדם', 'אנטארו' ו'אינטיבו' שהם הדגמים המיושנים יותר שעדיין נמצאים בשימוש.

'מובנטו' הוא דגם שמספק רק את המסילות שמאפשרות שליפה כפולה ו-'טיפאון' (פתיחה בלחיצה). את המגירות עצמן הנגר מייצר בהתאמה אישית לצרכים של הלקוח.

דגם 'טאורובוקס' משלב בין מסילות 'מובנטו' האיכותיות, לבין דפנות דקות מפורניר עץ אלון או אגוז, אשר מיוצרות באירופה ומורכבות במפעל של בלורן בארץ. מגירות אלו נחשבות ליקרות יותר, אך למי שאין מגבלה תקציבית הן בהחלט נותנות תמורה הולמת להשקעה.

במדריך קצר זה פתחנו לכם מגירה, לעולם עשיר בגדלים, חומרים, צבעים וסגנונות – אם אתם מרגישים מבולבלים אתם מוזמנים להתקשר אלינו.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי