מטבחים יוקרתיים – כולם מציעים אבל מה זה בעצם אומר?

אחת המגמות החשובות בעולם עיצוב הפנים היא מקומו המרכזי של המטבח בחלל הביתי. החל מדירות מגורים במגדלים המתנשאים אל על, וכמובן שבווילות ובבתים פרטיים צמודי קרקע, יותר ויותר ישראלים לא מוכנים להתפשר אלא על הטוב ביותר. זאת, מתוך הבנה, כי המטבח הוא הלב הפועם של הבית. המקום שבו אנחנו מבשלים אך כמובן גם מתכנסים ונפגשים.

פעמים רבות הביטוי מטבח יוקרתי מתכתב עם מטבח כפרי, ככל שמדובר באמת על מטבחים כפריים העשויים מעץ מלא ובעבודת יד. קרי, מטבחי יוקרה שמבוססים על חומרי גלם משובחים, מתוכננים על ידי מעצב מטבחים מקצועי, מיוצרים בעבודת יד ובטכניקות מסורתיות, ומשלבים אלמנטים חדשניים ראו כאן לגבי מטבח כפרי מודרני.

מטבח כפרי יוקרתי – כמה עולה?

בכל הנוגע לעלויות, עולם המטבחים בישראל מציע מנעד מחירים על גבי סקאלה רחבה. על פי רוב, המדרגה שמעניקה למטבח את היוקרה (והופכת מטבח ליוקרתי) מצויה במלאכת הייצור ובחומרי הגלם.

מטבחים רבים נמכרים בעלויות "אטרקטיביות" מכיוון שהחברה המייצרת חוסכת עלויות בכך שהיא מרכיבה את המטבח בקווים אוטומטיים ללא עבודת יד ומשתמשת בחומרי גלם תעשייתיים שהבולט בהם הוא MDF. זהו חומר מלאכותי בתחום הנגרות העשוי מסיבי תאית, אבק שיוף ונסורת. מטבחי יוקרה, לעומת זאת, יורכבו תמיד מחומרים איכותיים וכמובן שיעשה שימוש בעץ מלא.

עלייה נוספת במחיר נובעת ממלאכת התכנון, הבנייה וההרכבה של המטבח. מטבחי יוקרה הם תוצאה של מלאכת נגרות מרשימה המבוצעת על ידי נגרים. אנשי מקצוע ותיקים אשר לומדים את התורה במשך שנים, כאשר הנגריות המובילות בישראל מעבירות את הידע מדור לדור.

מחירי מטבחי יוקרה מתחילים מ-50-75 אלף שקלים, ויכולים להגיע עד לכדי 150-200 אלף שקלים, כאשר התמורה היא בהתאם.

יתרונות מטבחי יוקרה כפריים

יתרונות רבים עומדים מאחורי מטבח כפרי יוקרתי. ראשית, תכנון המטבח נעשה בהתאמה מושלמת ללקוח על פי גודל, חלל המטבח, צרכים, מאפיינים, רצונות, חלומות ומאוויים (הרחיבו כאן על למה לקנות מטבח בהזמנה אישית).

שנית, שימוש בחומרי גלם איכותיים כמו עץ מלא מבטיח שהמטבח יעניק ללקוח שקט נפשי לאורך עשרות שנים וניתן בהחלט להגדיר מטבחים יוקרתיים איכותיים מעץ מלא כמטבחים לכל החיים. כמובן שנדרשת אחזקה וטיפול הולם.

מטבח כפרי מביא לידי ביטוי את יוקרתו גם באבזור מתקדם ומודרני לרבות אי במרכזו או חיבור לסלון במתכונת של חלל פתוח (Open Space).

לא אחת, הוא כולל שילוב פתרונות פרזול מודרניים ומנגנונים איכותיים כמו דלתות המצוידות בקלפות חשמליות, מגירות אלקטרוניות הניתנות לפתיחה בנגיעה, אזורים המיועדים להצבת מוצרי חשמל חדשים (כמו לדוגמה מקררים גדולים בעלי שתי כנפיים), כיריים חשמליות המותקנות בקו אפס למראה נקי ואלגנטי ועוד.

עיצוב ייחודי ומעורר השראה

לכל אלה ניתן להוסיף עיצוב מעורר השראה שאפשר להגיע אליו רק בעזרת שימוש בעץ מלא שהינו חומר גלם בעל נוכחות, אופי, חום ונשמה. מטבח כפרי איכותי, אשר עשוי כמיטב המסורת ומעץ מלא, מתכתב נהדר עם הביקוש למטבחי יוקרה.

זהו מטבח יוקרתי שיהיה בהכרח ייחודי, לא כמו המטבחים המתועשים אשר מיוצרים בקווים אוטומטיים ונראים זהים זה לזה. המטבח יעוצב בהתאם לכל הדרישות של המשפחה, תוך חשיבה וירידה לפרטים הקטנים ביותר.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן