מטבחים כפריים מעוצבים

מאפייני המטבחים הכפריים

כיום שומעים רבות אודות מטבחים כפריים מעוצבים, אך יש להבין שמאחורי המונח שכביכול מוכר מסתתרות תתי הגדרות, כאלו שמעניקות לכל הגדרה את הייחודיות שלה. כך למשל ישנו מטבח כפרי איטלקי, מטבח פרובנס כפרי ומטבח אנגלי, כך ששלושת ההגדרות נכנסות תחת אותה מטרייה, אך כל נדבך מוגדר באמצעות מאפיינים ייחודיים משלו.

עם זאת, באופן כללי ההגדרה של "מטבח כפרי" מתייחסת למטבח שמשדר אווירה חמימה ומשפחתית, ואף כזו שמשלבת שיטות עבודה מסורתיות לצד עבודה עם עץ מלא איכותי.

השוואה בין שני סוגי מטבחים כפריים

לצורך הדוגמה נתמקד במטבח שמאפיין את דרום צרפת (מטבחי Countryside), מטבח שמכיל במרכזו אי גדול, אביזרי מטבח מנחושת ועץ תלויים לראווה, ארונות מטבח אלגנטיים בעלי דלתות זכוכית שמציגות מאחוריהן סטים של כלי אוכל נאים ובאופן כללי ישנו משחק מעודן עם פיתוחים. למען ההשוואה, נציין שמטבח כפרי מודרני גם הוא נאמן לחומר האיכותי והמרשים – עץ מלא, אך פה כבר נמצא קווי עיצוב יותר ישרים ונקיים, צבעים יותר שקטים, כלי מטבח יותר מודרניים וטקסטורת עץ יותר חלקה.מטבח כפרי יוקרתי

משחק עיצובי בתוך גבולות ברורים

לאור הדברים, כאשר עומדים לעצב מטבחים כפריים מעוצבים, יש להבין בדיוק למה שואפים, כאשר בנקודה זו ראוי לבחון את סוג העץ המועדף, רמת הגימור הרצויה, שילוב של עיטורים, קווי עיצוב שולטים, גוונים מועדפים, משחק עם משטחים, משחק עם פריטים משלימים, פונקציונליות, זרימה של החלל וכדומה.

אי לכך לצד "החוקים המנחים", עדיין קיים הרבה מקום למשחק, עובדה שמייצרת בכל פעם תוצאה מעט שונה, בהתאם לצרכים וחלומות אישיים.

מעבר לנראות

חשוב להבין שמעבר למאפיינים שמגדירים אסתטיקה ותחושת חמימות ומעבר לחומריות שנעוצה בעץ מלא, מטבחים כפריים מעוצבים מתבססים על איכות חומרים מאוד גבוהה. עץ מלא הנו חומר איכותי שמחזיק מעמד לאורך זמן, חומר שניתן לתקן בקלות, שאינו נוטה להתבלות, שמאפשר מגוון התאמות (הן עיצוביות והן פונקציונאליות) ושכל עוד משלבים אותו עם עבודה ידנית מסורתית נכונה, זוכים לחולל בסביבת המטבח קסמים.

אי לכך אם מחפשים מטבח איכותי ומרשים, הסגנון הכפרי הנו כיוון מתאים ומבטיח שראוי לבחון.

צריכים השראה? הציצו בגלריית תמונות של מטבחים כפריים שיצרנו.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי