מטבח אנגלי בעיצוב קלאסי מסורתי או מודרני?

מטבח אנגלי מאופיין במראה זורם, נקי, חלל שמשדר הרבה עץ, אך גם ניתן למצוא במטבח זה לא מעט קימורים ופיתוחים, כאשר פה ניתן למצוא שתי אסכולות: האחת נאמנה למאפייני העיצוב המודרני ואילו השנייה למאפייני העיצוב הקלאסי.

מהם ההבדלים? בעוד שעיצוב אנגלי מודרני מושתת על קווים נקיים, צבעים בהירים וחומריות שמדלגת בין עץ מלא לחומרים מתועשים, הרי שעיצוב מטבח אנגלי קלאסי יציע מראה יותר כבד ויקושט בלא מעט גילופים ופיתוחים וכמובן שישדר הרבה עץ.

איזה סגנון נכון עבורכם?

מטבח אנגלי כפרי

איזה סגנון מטבח אנגלי נכון עבורכם? יש לבחון את עיצוב כלל הבית, וזאת כי הרמוניה היא א' ב' של כל שיקול עיצובי ובמיוחד כאשר דנים בחלל שמהווה את לב הבית. אי לכך אין לבחור בסגנון הקלאסי אם הבית מושתת על הגישה המודרנית (וההיפך), אך כן יש מקום למשחק עם קונטרסטיות מחוכמת, משמע ניתן שכל הבית יביע מודרניות נקייה, אך דווקא במטבח יינתן מקום לממד הקלאסי באמצעות עבודת פיתוחים משמעותית, כך שהקונטרסטיות רק מרימה את המראה הרצוי, אך לא מתנגשת עמו.

כיצד שיקולי תקציב נכנסים לתמונה?

עוד שיקול שיש לבחון כאשר מתלבטים בין עיצוב אנגלי קלאסי למודרני, צריך להתייחס לאלמנט הכספי, וזאת כי יש להבין שעבודה עם עץ מלא וקישוטים מייקרים באופן משמעותי כל מטבח, ועל כן אם מבקשים לחסוך רצוי להעדיף את הסגנון המודרני.

כמו כן, אם מבקשים לחסוך אך באותה נשימה לא מתכוונים להתפשר על מטבח החלומות, יש לבחון כיצד ניתן להגשים את המטרה, כאשר מינון נכון עשוי להוות את התשובה הרצויה. לסיכום נציין שניתן לחדד את העיצוב האנגלי באמצעות עזרים משלימים (בין אם הוא מודרני או קלאסי), עזרים כגון תאורה נכונה, מדפים פתוחים, צמחייה, קרמיקה מאוירת וסלסלות אחסון.

מטבח אנגלי כפרי קלאסי

* עזרים קטנים השפעה גדולה

צבעוניות

אין לדבר על מטבח אנגלי מבלי לדבר על צבעוניות, ולו כי מדובר באחד המטבחים שמצד אחד מאוד שמרנים, אך מצד שני גם מציעים מניפת צבעים מרשימה. כך למשל ניתן למצוא שמטבח אנגלי יגיע בגווני לבן, שחור וקרם, אך גם בגוונים יותר נועזים, כגון ירוק בקבוק, תכלת שמיים, צהוב עדין ואפילו ורוד עתיק, כאשר אם נבקש לחדד, נציין שהצבעים היותר שמרניים (לבן, שחור וקרם) מאפיינים את המטבח המודרני ואילו הצבעים היותר נועזים מאפיינים את המטבח הקלאסי.

כשמודרניות ומסורת נפגשים באמצע

בין אם אתם מתחברים לסגנון כזה או אחר, יש להבין שכל עוד מתמקדים במטבח האנגלי, הרי שאין לברוח מהתחושה  שמלווה לאורך שנים מטבחים מעין אלו – תחושה של מסורת, דורות שגדלו לצד סירים ענקיים, מרחבים, עושר ואיכות. עם זאת, גם אם מדובר במטבחים שמעלים ארומה של מסורת, הרי שמצד שני מדובר במטבח שמכיל לא מעט תחכום, במיוחד בעידן של היום, כך שלא פעם אנו נדרשים לחבר בין מוצרי חשמל חכמים לבין הנראות הרצויה.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן