מטבח כפרי או מודרני? השאלה האמתית הרבה יותר מורכבת!

יש אנשים של מתוקים ויש אנשים של מלוחים. יש אנשים של אספרסו ויש אנשים של קפה שחור. יש אנשים של מאפים ויש אנשים של סלטים. יש אנשים של מטבחים כפריים ויש אנשים של מטבחים מודרניים. מי אתם?

אם עצרתם לענות, אך בשאלה האחרונה נעצרתם, נודה שאין זו הייתה שאלה מדויקת, במיוחד כשכל אחד נוטה לשייך תכונות מעט שונות לכל אחד משני הסגנונות. מכאן שאם גם אתם בימים אלו עומדים לבחור מטבח ומנסים להבין האם מעדיפים מטבח מודרני או כפרי, מוזמנים להיעזר במאמר הבא – מוזמנים ללמוד האם מטבח כפרי גם יכול להיות מודרני, היכן מצוי הקו שמפריד בין שני הסגנונות ולמה ניתן לצפות כאשר מכוונים למטבח איכותי. אז בין אם אתם אנשים של מתוקים ובין אם אתם אנשים של מלוחים, המידע הבא נועד גם עבורכם.

הגדרה כללית

אם נבקש להעניק הגדרה כללית, נציין שמטבח כפרי הוא מטבח שמושתת על חומרי גלם טבעיים, על צבעים חמים, על שיטות עבודה מסורתיות (כמובן לצד תמיכה של טכנולוגיה), על נגיעות של עיטורים ופיתוחים, על טקסטורה יחסית גסה ועל תחושה משפחתית מזמינה. מנגד, עיצוב מודרני מושתת על חומרים מתועשים, על מיכון הייטק, על צבעים קרים, על פס עבודה, על קווים ישרים ועל מראה כמה שיותר אחיד ונקי. עם זאת, אין לטעות שמטבח כפרי אינו יכול להיות גם מודרני, במיוחד אם עובדים עם עץ טבעי, מטמיעים כלי חשמל איכותיים ושומרים על קווים כמה שיותר נקיים.

דוגמה למטבח כפרי או מודרני

אל תתנו למילה "כפרי" להטעות אתכם

עתה לאחר שיישרנו קו, נעצור להאיר מספר עובדות חשובות אודות מטבחים כפריים, וזאת כי לעיתים המילה "כפרי" מכווינה למקום שלילי – למקום מיושן ופשוט. ובכן כאשר מדובר במטבחים כפריים מדהים לגלות עד כמה הדברים הפוכים.

מטבח כפרי בהחלט עשוי להיות יוקרתי, ובטח כאשר מדובר במטבח כפרי מבית טאצ'ווד, עסק שפועל בתחום למעלה מ30 שנה, עסק שמתבסס על שיטות עבודה מסורתיות שעוברות במשפחה מדור לדור – עסק שנחשב בכל הארץ כאוטוריטה מובילה בתחום! אז מה עדיף, מטבח כפרי או מודרני? אל תמהרו להפריד בין השניים!

מעבר למושגים – מטבח שמושקעת בו מחשבה ואהבה

מטבח כפרי אינו עוד מטבח שהוא חלק מפס ייצור, אלא מדובר במטבח שמושקעת בו הרבה מחשבה ואהבה. מדובר במטבח שלא מעט חלקים ממנו מיוצרים באמצעות כלי עבודה ידניים. מדובר במטבח שמשלב שיטות עבודה מסורתיות שכוללות גילוף ומחברים חכמים. מדובר בעבודת נגרות שמתעכבת על הפרטים הקטנים. מדובר בצביעה שמשחקת בין שכבות הצבע ועם המרקם הטבעי של העץ. מדובר בנגרות שעובדת רק עם חומרי גלם טבעיים ואיכותיים. מדובר בחומריות שלא תפגשו במטבח מודרני – מדובר בדבר האמתי: בעץ חי ונושם, עובדה שמובילה להבדל משמעותי נוסף.

מטבח כפרי

מה זהה בין מטבח כפרי ליין איכותי?

ציינו שמטבח כפרי עשוי מחומר גלם טבעי, ופה אנחנו גולשים ליתרון משמעותי נוסף. כאשר בוחרים במטבח כפרי, בעצם בוחרים מטבח שלא רק ילווה במשך שנים, אלא שגם ישתבח עם הזמן, ממש כמו יין טוב.

שנסביר? עץ מלא לא רק קל לשפץ, אלא הוא גם אט אט משנה גוון ואף טקסטורה, באופן שרק מעניק לו יותר חיות. כמו כן, ראוי לציין שחומרי גלם טבעיים שורדים במצב מצוין במשך עשרות שנים, בעוד שמטבח מודרני שעשוי מחומרים מתועשים מתבלה יחסית מהר.

אי לכך מהרגע שמגיע אליכם הביתה מטבח כפרי, דעו שכל הפאר והנראות המרשימה מהווים רק נקודת התחלה מבטיחה, וזאת בזמן שמטבח מודרני נמצא במסלול ההפוך – מהרגע שמגיע אליכם הביתה מצברו ידרדר, ואם תבקשו לחדשו, זה לא יתאפשר.

המטבח הכפרי במבחן הזמן

מבקשים להבין מדוע רבים בוחרים במטבחים כפריים? ובכן מדהים לגלות שבעוד שמגוון טרנדים עיצוביים מעולם המטבחים משתנים ומתהפכים, בכול הנוגע לסגנון הכפרי ישנה יציבות. ישנה תמימות דעים לגבי היוקרה והאיכות שהמטבח הכפרי יודע להציע. לאורך ההיסטוריה ישנה הסכמה שמטבח כפרי מהווה בחירה עדכנית, כך בזמן שהמטבח המודרני משנה חזות וחומרים בכל כמה שנים, המטבח הכפרי היה מבוקש ויישאר מבוקש, ואם ננסה להסביר מדוע, נציין שאנשים רוצים להכניס חומרים עם נשמה לתוך הבית – אנשים מעריכים את החומר הטבעי ואת שיטות העבודה שעוברות מדור לדור, ואף ישנה מודעות גוברת לכך שמטבחים כפריים נחשבים יוקרתיים ומרשימים.

דוגמה למטבח מודרני או כפרי

אינספור אפשרויות עיצוביות

לבסוף ציין שבעוד שמטבחים כפריים מושתתים על אותן שיטות עבודה מסורתיות ועל אותם חומרי גלם מעולים, כן יש אינספור אפשרויות עיצוביות, כאשר בין היתר יכולים לבחור במטבח כפרי בסגנון פרובנס, במטבח כפרי בסגנון אנגלי, במטבח כפרי בסגנון אקלקטי וכדומה. מוזמנים לקחת את המטבח הכפרי לכיוון ייחודי. החלום שלכם המקצועיות שלנו.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן