מטבח יוקרתי ומושקע – השפעתו על ערכה של דירה

אנחנו הישראלים אוהבים אוכל, זאת עובדה ידועה ומוכרת בעולם. אבל אפילו יותר ממה שאנחנו אוהבים אוכל, אנחנו אוהבים לראות איך הוא "קורה", איך הוא הופך ממצרכי מזון, מחומרי גלם ספוראדיים למזון ממנו אנחנו נהנים.

על כך יעידו המארחים שמושיבים את אורחיהם באי המטבח בזמן שהם מכינים משהו לנשנש, או בהצלחתם של המטבחים הפתוחים במסעדות ודוכני המזון, בהם אתם רואים בדיוק כיצד מוכן המזון שלכם.

לא מפתיע, אם כן, שהמטבח הביתי הוא המקום בו אנחנו שוהים הכי הרבה מכל שאר חלקי הבית, גם כשאנחנו איננו מבשלים ארוחה. ואם הוא מעוצב כהלכה, למעשה, ניתן לומר, כי בו מתרכזת כל הפעילות הביתית.

מטבח כפרי למשל, שמלכתחילה מעוצב ליצור תחושה משפחתית חמימה ומזמינה, הופך, עד מהירה, ללב של הבית, גם אם כל מה שאת מכינים בו הוא כוס תה וטוסט.

מטבח כפרי

דירות במגדל יוקרה – כך מעלים את ערכה של דירה

לאור מה שכתבנו, אין זה מפתיע כי בין אם אנחנו מדברים על דירות במגדל יוקרה בקרית מוצקין או דירות קרקע מיד שנייה בנס ציונה, אחד הדברים הראשונים אשר מכתיבים את הרושם הראשוני של הדירה (ולכן, גם את ערכה האמוציונאלי ואת המחיר אותו מוכן לשלם עבורה הרוכש) הוא המטבח.

מטבח מעוצב ויוקרתי גורם, מיד בעת הכניסה אליו, לרוכשים להתחיל לדמיין באופן מציאותי למדי, כיצד הם יהיו אלה השותים ליד שולחן פינת האוכל שבו את קפה הבוקר שלהם, כיצד ילדיהם יכינו את שיעורי הבית שלהם בו, וכיצד, בימים הקרים, יתמלא המטבח המעוצב בריחם של התבשילים האהובים עליהם, אלה המחזירים אותם אחורה בזמן, אל בית אמא או בית סבתא.

אם חשבתם שדמיון מסוג זה הוא נחלתן של נשים בלבד, תנו לנו לחדש לכם כאן, כי גם גברים נתקפים בפרצי הדמיון האלה, כאשר הם פוגשים מטבח שמצית את דמיונם.

כיצד מגולם "ערכו" הפיננסי של מטבח בערך הדירה?

גם כאן, ברור כי מטבח מעוצב שנבנה לאחרונה "שווה" מבחינה כלכלית בערך הדירה הרבה יותר ממטבח צפוף ומחניק שלא חודש או עוצב מעולם. עלות של חידוש המטבח ושיפוצו יהוו אחוז קטן ביותר מערכה של הדירה בעת המכירה, ומעבר לכך כמו שכתבנו, כאן, בא לידי ביטוי אותו אלמנט של דמיון, שזורק את הרוכשים המתעניינים אחורה לעבר (לילדותם) וקדימה לעתיד (לזמן שבו תהיה הדירה בבעלותם) בו זמנית, וכך, בסופו של דבר, הדבר מתבטא  במחיר הדירה, עיצוב המטבח הופך למשתלם גם כלכלית.

מטבח יוקרתי

 

בין אם אתם מתכוונים למכור את דירתכם בעתיד הקרוב ובין אם לאו, להפיכת המטבח לנעים וחמים יותר ישנה משמעות רצינית, כי אין כמו מטבח יוקרתי להשרות תחושה של חמימות ומשפחתיות!

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי