מטבח מנגר או מרשת מטבחים

ההבדלים העיקריים בין רכישת מטבח מרשת מטבחים ובין הזמנת מטבח מנגר

בהשוואה בין מטבח שנרכש מחברת מטבחים לבין מטבח מנגר בהזמנה אישית, בחרנו להתחיל בניפוץ המיתוס הכספי. נכון כל דבר שנעשה בעבודת כפיים נחשב ליקר יותר בהשוואה לייצור באמצעות מכונות, אבל במקרה של מטבחים, העובדה שהם בנויים מכל כך הרבה מרכיבים כמו: הכיור, משטח העבודה, ארונות האחסון, שולחן האוכל או אי, מאפשרת משחק תקציבי גדול, וכך פעמים רבות אין כמעט הבדל במחיר הסופי.
ועכשיו, לאחר שהבהרנו את נושא המחיר, אפשר בהחלט לעבור להבדלים העיקריים ברכישת מטבח מחברה או הזמנת מטבח מנגר.

מטבח מנגר

הזמנת מטבח מנגר

יתרונות:

1. גמישות בעיצוב – גם מבחינת החומרים וגם מבחינת המידות עד להתאמה מדויקת של כל מדף ומגירה. התאמת המידות קשורה לא רק לגובה, אלא גם לעומק של הכיור, לרוחב של משטח העבודה ולכמות מקומות האחסון (לדוגמה, במטבחים קטנים מומלץ לתכנן ארונות שמגיעים עד התקרה).

2. יחס אישי – הנגר מכיר את הלקוח שלו ועל פי רוב הלקוח יכול להתקשר ישירות לנגר (לא באמצע הלילה), להתעדכן ולהתייעץ עמו. בדרך כלל, בעבודה עם נגרי מטבחים מנוסים, אפשר לוותר על השירות של מעצב פנים או אדריכל.

3. הנגר בוחר עם אלו ספקים לעבוד. נגרים מיומנים מקפידים לעבוד עם הספקים הטובים ביותר, משום שהם יודעים שאין תחליף למוניטין טוב.

4. ההתאמה האישית על ידי נגר מאפשרת לבנות את המטבח בשלבים, עובדה שיכולה להקל מאוד על הכיס. כלומר קודם בונים את היסודות: משטח העבודה + הכיור, ארונות האחסון ורכישת המכשירים החשמליים שאי-אפשר בלעדיהם. רק כעבור תקופת צינון כלכלית מוסיפים אלמנטים דקורטיביים כמו למשל אי או דלפק. כעבור תקופת צינון נוספת אפשר גם לרכוש ויטרינה יפה או להוסיף מדפים וכדומה.

חסרונות:

1. זמן האספקה של המטבח עלול להיות ארוך יותר.

2. אם חלילה הנגר או אחד מאנשי הצוות שלו אינם יכולים לעבוד למשך תקופה מסוימת יכול להיות עיכוב נוסף בזמן האספקה.

3. משום שכול פריט כמו למשל: כיור, ברזים, חרסינות, מכשירים חשמליים וכדומה, נרכש בחנות אחרת, מסע הקניות הוא ארוך ומורכב יותר.
מטבח בעבודת יד של נגר

מטבח מחברת מטבחים

יתרונות:

1. אולמות התצוגה מציגים מבחר עצום מאוד של מטבחים והתצוגה של כל מטבח היא מפורטת ביותר – עד לרמה של הסכו"ם בתוך המגירות. לאחר הרכישה הלקוח יודע שהוא יקבל בדיוק את מה שהוא ביקש.

2. ברוב חברות המטבחים שירותי הייעוץ והתכנון ניתנים בחינם. כמו כן, חברות מטבחים רבות מציעות מבצעים והנחות שמוזילים את מחירו של המטבח.

3. אצל מרבית חברות המטבחים אפשר להזמין הכול במקום אחד כולל: משטח עבודה, מקרר, תנור, כיריים, כיור וכדומה.

4. זמן אספקה מהיר.

חסרונות:

1. במקרה של התייעצות, תקלה או בעיה, פעמים רבות המענה שניתן הוא איטי מאוד. כמו כן, נציג השירות אינו מכיר את הסיפור הספציפי של הלקוח ולכן הוא מתקשה לתת פתרון מדויק.

2. נכון המגוון של המטבחים המוצעים אצל חברת הרהיטים הוא עצום (לפעמים אפילו מבלבל), וכול אחד יכול למצוא התאמה לסגנון העיצוב שהוא אוהב, אך למרות מגוון סגנונות העיצוב המוצע – בסופו של דבר מרבית המטבחים דומים מאוד זה לזה. אין גמישות יצירתית בתוך סגנון העיצוב הספציפי. כלומר, כל המטבחים בסגנון עיצוב כפרי יראו אותו דבר, וכך הדבר בנוגע לסגנון העיצוב המודרני או כל סגנון אחר.

3. חברות המטבחים עובדות במסות גדולות ולכן קשה מאוד לקבל פתרונות שונים לצרכים ספציפיים, כמו למשל שינוי גודל המגירות או תכנון פתיחת קלפה (כלפי מעלה). במטבחים מייצור תעשייתי פעמים רבות המידות הסטנדרטיות אינן מתאימות לאנשים שקומתם שונה מהממוצע, לעומת מטבח מעץ מלא שניתן יותר לשחק עם המידות.

4. לחברות המטבחים קשה לתת פתרונות פונקציונאליים מדויקים למטבחים קטנים או גדולים במיוחד.מטבח מנגר

בסופה של ההשוואה, ההמלצה העיקרית שלנו היא לבחור במי שיכול לספק לכם את המטבח שהוא מתאים לכם מבחינה עיצובית והאיכותי ביותר, במסגרת התקציב שלכם. מכיוון שהישראלים נוהגים להחליף או לשפץ מטבח אחת ל-10 עד 15 שנה, מטבח איכותי הוא מטבח ששומר על יעילותו ועל יופיו למשך שנים רבות.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן