מטבח מעץ אלון

הגיל הוא הצהרה רבת עוצמה, וכך גם התחושה הביתית, החמימה והבטוחה שיכול לייצר המטבח הכפרי – אל מול שתי אמיתות אלה, אין עיצוב שעומד בכבוד רב יותר מעיצוב מטבח מעץ אלון. עץ האלון הוא חומר גלם פופולארי מאוד במטבחים כפריים, המביא איתו מסר, תחושה ואווירה של כפר וטבע, באמצעות מוטיבים פראיים וא-סימטריים, ממש כמו עץ אלון בלב היער.

עץ האלון, שמשמש כחומר הגלם המוביל והדומיננטי בייצור ארונות, שולחנות, כסאות ופתרונות אחסון במטבחים כפריים, הוא עץ קשה ועמיד בעל תכונות מצוינות לעבודת נגרות וליצירת מטבחים עמידים שיעברו מדור לדור, עם אפשרות למחזר את העץ לשימוש חוזר גם כעבור 100 שנים.

מטבח מעץ אלון

מטבח מעץ אלון – עיצוב גמיש בתוך מרחב מוצק

בעיצוב וייצור מטבחים כפריים מעץ אלון, נעשה בדרך כלל שימוש באחד משני סוגי אלון מרכזיים:

• אלון אמריקאי שמתאפיין בסיבים ישרים, מראה נקי וגוון אדמדם

• אלון אירופאי, במרקם פראי הרבה יותר ובגוונים בהירים/ לבן

סוגי האלון השונים, מאפשרים להטות את העיצוב הכולל של המטבח לסגנונות העיצוב השונים כשגווני האלון האמריקאי ומרקמו הנקי יעניקו למטבח סגנון כפרי מעודן ואחיד יותר, עד כדי מודרני. לעומתו, יתאים האלון האירופאי בעיקר אל מטבחים כפריים קלאסיים, בעלי עומק עיצובי היורד אל שורשי העץ בתוך האדמה הלחה של יער עבות ופראי.

ארוניות מעץ אלון בתוך המטבח

את עומק וסגנון העיצוב של מטבח מעץ אלון, ניתן להמשיך ולדייק באמצעות בחירת לוחות עץ בדירוג מרקם שונה. דירוג זה משקף את מידת הפראיות והראשוניות של מרקם העץ, החל מהמראה הנקי בעל מרקם חלק ואחיד יותר מצד אחד של הסקאלה, ועד דירוג ראסטיק המתאפיין במרקם פראי המכיל עיניים וסדקים טבעיים, מצידה השני. בין שני מצבי קיצון אלה, ניתן לבצע Fine-tuning למרקם האופטימלי על פי טעמו של הלקוח.

עץ האלון בו נעשה שימוש לייצור מטבחים מעוצבים מעץ אלון, הוא עץ עשיר בטנינים (Tannins) – אותם כתמים טבעיים שנוצרים על ידי כימיקלים חומצתיים המיוצרים בתוך לשד העץ, ואחראים על המראה הטבעי המודגש של עץ האלון ביחס לכל עץ אחר. בטכניקות גימור מסוימות של מטבח מעץ אלון, הופכים הטנינים למרכיב יוצא דופן, שבשילוב עם שמן מקצועי הנמרח על גבי לוחות העץ, מביא את המראה הטבעי העמוק והחם של המטבח אל שיאו.דוגמא של מטבח מרהיב מעץ אלון

העץ עץ, הידיים ידי אומן

עץ האלון הוא עץ כל כך מיוחד, שמטבחים זהים מעץ אלון עשויים להיראות לגמרי שונים זה מזה. הידע המקצועי, ההיכרות של הנגר עם התכונות המיוחדות של עץ האלון והיכולת שלו לשמר ולהדגיש את מטען ה-DNA הכפרי והטבעי המוטמע בעץ, הן שיכריעו את התוצאה האסתטית הסופית, והן שיכריעו את תחושת הביתיות, החמימות והביטחון שיעניק המטבח לאורחיו.

נגריית Touchwood, המגלמת בתוכה ידע מקצועי וערך אמנותי שנבנו ונצברו בין כתליה לאורך ארבעה דורות שלמים, מתמחה בייצור מטבחים כפריים מרהיבים ביופיים מעץ אלון, ובמיוחד על בסיס עץ האלון האירופאי שנחשב לעץ הבית בנגריית Touchwood.

לרשותכם מרחב עצום של גוונים, מרקמים וטכניקות גימור, בתוכו נוכל לעצב עבורכם מטבח מעץ אלון בהתאמה מלאה ומדויקת לטעמכם האישי.

דוגמא למטבח יוקרתי מעצי אלון

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי