סגנונות שונים במטבח הכפרי

כאשר אתם שומעים את צמד המילים: "מטבח כפרי" אתם בוודאי מדמיינים מפגש פסטורלי בין משטחי עץ לאריחים מאוירים בעבודת יד, וילון קצרצר מתחרה לבנה מתנפנף בחלון שעליו אדנית עם צמחי תבלין ריחניים וקומקום תה עתיק מחרסינה משקיף מאחורי הוויטרינה.
בלי לפגוע במראה הכפרי המוכר ואהוב, לפניכם מספר סגנונות של מטבחים כפריים שהם מעט שונים ממה שאתם מכירים…מטבח כפרי עם אי

הכפרי המקסיקני

המטבח המקסיקני, מחבק את העץ הכפרי ועוטף אותו בחגיגה של צבעוניות עזה: הקירות, הצבועים בצבעי השקיעה הצהובה-כתומה-ורודה או בכחול-ים עמוק, מקושטים בדרך כלל בצלחות מצוירות ובפסלי עץ מגולפים; אריחי קרמיקה עתירים בפרטים מקיפים את השיש וגולשים לכיורים ולמשטחי העבודה שמרוצפים בטרקוטה חמה ומחממת. בסגנון הזה, הרוח המקסיקנית סוחפת את המטבח הכפרי לריקוד צמוד ומבטיחה חווית בישול פיקנטית ומהנה ביותר.

הכפרי האורבני

בניגוד כמעט מוחלט לאחיו החורג, המטבח הכפרי האורבני יישלח בכם בריזה אירופאית מתוחכמת ויפתה אתכם לתפוס כיסא בר ולהתיישב ליד האי ללגימה של יין לבן. המסגרות הבולטות והידיות הכפריות של ארונות העץ – עדיין שם, אבל בין הבלחות העץ הטבעי משתחלת לה האורבניות: לבנים צבועות בלבן חיוור מפשיטות את הקירות במראה חשוף ומינימלי, הארונות הפתוחים מפגישים בתחכום בין עץ חם לפרזול מתכת קריר.

שימוש רב בצבע השחור בארונות, במכשירי החשמל ובגופי התאורה יוצר שיק של סוהו יוקרתי. אין מה לומר – חיתוך ירקות על גבי אחד ממשטחי השיש המבריקים שבמטבח שכזה, מעולם לא נראה נוצץ כל כך.

והכפרי שלא ידע להחליט ( הכפרי האקלקטי)

ניחוח חווה מסורתי, ריח של רטרו משנות החמישים או אולי טעימת פולקלור מרוקאי? במטבח האקלקטי אין צורך לבחור כשאפשר גם וגם (וגם).

הסגנון השובב הזה, יבחן את גבולות הטעם שלכם במשחק בלתי פוסק של ניסיונות ושילובים: אריחים גיאומטריים יציצו בין ארונות עץ מיושנים ומתחת לכיסאות תיחשף רצפת בטון מוחלק. כדי להימנע מיצירת אזור מלחמה בין סגנונות, מומלץ לשמור על מידה של איזון בטקסטורות ובצבעים; למשל, לצד כסאות עם ריפוד מודפס או מראה מעוטר נבחר בשולחן אי מרוצף במרקם פשוט 'ונקי' כמו בטון ושיש; כדי להשלים את הפלטה הצבעונית נפזר בחלל אלמנטים הצבועים בצבעים דומיננטיים.

אם תשאלו אותנו, הסגנון הכפרי האקלקטי הוא הסגנון האהוב ביותר משום שהוא מאפשר לכול אחד ואחד מכם לאסוף את הפריטים שהוא אוהב ולשלב אותם בתוך המטבח הכפרי שהוא אוהב.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי