ממש לא שחור לבן – הכול אודות מטבחים שחורים

בשנים האחרונות, אנו עדים לטרנד חדש ומרגש בעולם המטבחים הכפריים – עיצוב מטבחים שחורים. אין ספק שהמראה העשיר והאלגנטי של הצבע השחור מוסיף נגיעה מודרנית, אך מה שיותר מעניין, הנו הקונטרסטיות העזה שמייצרת עניין רב, וכאן אנו מבקשים להסביר.

מצד אחד, מטבח כפרי, עשוי עץ טבעי, משדר חמימות יוקרתית, לצד טבעיות שמחברת לעשייה הכה בסיסית – בישול עבור המשפחה.

מצד שני, הצבע השחור משדר אצילות – נתפס כצבע אלגנטי, עשיר ומרשים. מעורר תחושה של פאר ויוקרה, ואף מחבר לנישה של מטבחי בוטיק.

כיצד אם כן שתי הגישות מתחברות? הסוד הוא במינון!

מטבח שחור מעוצב

שחור במינון הנכון!

כאשר מדובר במטבח שחור, החלוקה הנכונה היא המפתח להשגת האיזון הרצוי. כבעלי ניסיון רב בתחום, אנחנו ממליצים על גישה של "פחות זה יותר".

הרעיון הוא לצבוע רק אזורים נבחרים/ממוקדים בגוון שחור, ובמקביל לשלב עץ טבעי בעל מראה נקי. השילוב בין השניים מייצר קסם – קונטרסט מעודן שמטמיע DNA אישי. האזורים השחורים מייצרים אווירה דרמטית, עוצמתית, אופנתית ואף מעט מסתורית, בעוד שהעץ הטבעי מרכך את האווירה ומפיץ חמימות מרגיעה.

לצורך הדוגמה, אנחנו מציעים לצבוע בשחור את האי המרכזי, את הארונית העליונה שנמצאת במיקום אסטרטגי, את הארונות שממוקמים סביב המקרר, את הארון הנישתי בעל העיצוב הייחודי וכדומה.

כל זאת ביחד מוביל לתוצאה ייחודית ומרשימה – תוצאה בעלת אופי נעים ומזמין לטובת שהייה ממושכת.

מטבחים שחורים לדוגמה

מתלבטים? זה מה שאתם צריכים לקחת בחשבון!

אין ספק שאם בוחרים באפשרות של מטבח שחור עם עץ, עומדים לייצר שואו מרשים, אך כדי להשיג תוצאה רצויה, חשוב להתייחס היטב לכל התמונה.

ראשית, היו מודעים לעובדה שאם הולכים על מטבח שחור, הוא עשוי להעביר תחושת כבדות, ולכן חשוב שהוא יתכתב בצורה נכונה עם סך הסביבה. מסקנה? לא רק חשוב להקפיד על מינון נכון, אלא גם חשוב לבחור באופן מושכל בסך האביזרים המשלימים.

לצורך הדוגמה, נחדד שמשטח שיש לבן מסייע להפיח חיים. שילוב של עציצים ירוקים מרככים את סך התחושה, ושילוב של אלמנטים מעץ מסייעים להפיץ חמימות מזמינה.

כמו כן, חשוב לזכור שהצבע השחור דורש יותר תחזוקה, הרבה ומעבר למטבח בצבעים בהירים. בדיוק הפוך ממה שחשבתם? ובכן אולי פחות רואים על גבי השחור כתמי אוכל, אך אין להתעלם מאבק וטיפות מים.

על גבי הרקע הכהה מים ואבק נראים בבירור, ולכן אם אינכם מקפידים לנקות את חזיתות המטבח לעיתים תקופות, או אם גרים בסביבה כפרית מלאה באבק, מדובר באתגר שדורש פתרונות חכמים.

מטבח שחור עם עץ

המלצה שלנו!

עד כה שילבנו מספר המלצות, ועתה אנו מבקשים להוסיף כמה ולסכם:

  • המלצה מס' 1: תשלבו יחידות שחורות בצורה מבוקרת. מתלבטים? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן – מוזמנים להתייעץ!
  • המלצה מס' 2: חושבים על מטבחים שחורים? תבחנו לעומק את האפשרות של מטבח שחור עם עץ טבעי. אנחנו די בטוחים שאתם עומדים להתאהב.
  • המלצה מס' 3: אומנם שחור נתפס כצבע אבסולוטי, אך גם כאן יש לא מעט גוונים. אנחנו ממליצים על מטבח שחור מט, או לבחור בגוונים שהם "כמעט שחורים". ממש כמו שחור גרפיט, או שחור כהה, אך לא בשחור מוחלט. גוונים מסוג זה מצליחים ליצור מראה רענן ומודרני, תוך שמירה על אווירה חמימה ומזמינה.
  • המלצה מס' 4: לאחר שהמלצנו על מטבח שחור עם עץ, נמליץ להתמקד בעץ אלון. מניסיון, גוון גרפיטי שחור על גבי עץ אלון, מתקבל מאוד יפה – מייצר מראה מלכותי.
  • המלצה מס' 5: אם התאהבתם בקטגוריית מטבחים שחורים, אך פחות מעוניינים להתעסק בניקיונות, תבחרו באלמנטים גבוהים/תלויים, כאלו שפחות חשופים להשפרצות של מים.

מטבחים שחורים טאצ'ווד

חושבים על מטבח שחור? דברו איתנו!

אז אם מחפשים מטבח כפרי איכותי, בעל נראות מודרנית, מרשימה ויוצאת דופן, בהחלט שווה לבחון לעומק את האפשרות של עיצוב מטבחים שחורים. באיזה מינון, באיזה אופן, לצד אלו שילובים ובאלו מיקומים? צרו איתנו קשר וביחד נתחיל לתכנן את מטבח החלומות שלכם!

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן