רוחות של "נחמומיות" נושבות במטבח

לתוך החיבוק המהביל של החום שעדיין מסרב להרפות, מתפרצות לעת ערב רוחות של סתיו שמעוררות חשק למרק בצל עשיר בחמאה ובקרוטונים, לערמונים מתפצחים בתנור, ואפילו לתבשיל החמין המסורתי שמחכה בסבלנות לשבת סוערת במיוחד..
לבשל במטבח כפרי
החורף שהוא תירוץ מעולה להישאר בבית בחיק המשפחה ולאכול מאכלים שמפנקים את הגוף ואת הנפש – מתחבר גם לאחד הטרנדים החזקים ביותר בתחום הלייף סטייל – טרנד ה"הוגה" (Hygge) השוודי שמדבר על מציאת האושר שמתחבא בעיקר בתוך כותלי המטבח.
על קצה המזלג, אפשר לומר שתורת ה"הוגה" מדברת על מציאת האיזון בחיים (הורדת הסחרור של החיים המודרניים) באמצעות הסתפקות במועט. ובמילים אחרות, ליהנות מהדברים הקטנים שנמצאים בחיינו – להנאה הזו יש גם מילה חדשה בעברית

"נחמומיות"

.קנקן תה במטבח כפרי

איך ניישם את הפשטות במטבח שלנו?

במטבח אפשר ליישם את ה"הוגה" בקלות, במהירות ומתוך הנאה רבה כמו למשל:
1. לרובינו יש יותר סירים, מחבתות וכלי אוכל ממה שאנחנו צריכים באמת, לכן מלבד סידור כל פריט במקום קבוע, מומלץ לפתח הרגל שבו כל פעם שאתם רוכשים או מקבלים במתנה מחבת או סיר חדש, אתם מוציאים פריט שכבר אינו נמצא בשימושכם.

2. גדלו צמחי תבלין במטבח. מלבד החיסכון (מי מאתנו לא זורק חצי חבילה של נענע או של פטרוזיליה, מפני שהכמות במארזים גדולה יותר ממה שהוא באמת צריך), ומלבד הטעם והטריות – הצמחייה הירוקה משתלבת נהדר במטבחים בכלל ובמטבחים שעשויים מעץ טבעי במיוחד.

3. אחת ההמלצות של תורת ההוגה היא להוציא את הניידים מחדר השינה, וההמלצה שלנו היא להוציא אותם גם מהמטבח, כדי שתוכלו לשקוע לחלוטין באפייה ובבישול או, בזמן הארוחה, ליהנות משיחה נעימה עם בני המשפחה.

4. אם החלטתם להתמסר לחדוות האפייה, מומלץ מאוד לנסות לאפות דניש קינמון רווי בחמאה.

5. נסו לארח בביתכם חברים ובני משפחה כמה שיותר. כאשר אתם מארחים השתדלו גם לשבת עם האורחים שלכם, לשוחח עמם וליהנות מחברתם – שום נזק לא יקרה אם תפנו את הכלים רק אחרי שהאורחים שלכם ילכו לביתם.

יופי ופשטות במטבח

יום שבת בבוקר, בחוץ יורד גשם ואתם יושבים במטבח הכפרי שלכם, לבושים בטרנינג מחמם, על רגליכם גרובות גרביים רכות מצמר, בידיכם כוס קפה חמה (או חליטת תה צמחים) ולמולכם דניש קינמון. לא פלא שהשוודים נחשבים לאומה מאושרת במיוחד.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי