שיפוץ מטבח לאחר תמא 38

אחת התכניות להתחדשות עירונית היא תמא 38 בתל אביב. תכנית זו נועדה לחדש מבנים ישנים ולהוסיף בהם יחידות דיור נוספות. לאחר תהליך הבניה והשיפוץ מכינים כמובן את הבית למגורים נוחים לפי רצונותיהם וצרכיהם של בני הבית. אחד החדרים המשמעותיים והמושקעים ביותר הוא המטבח הביתי. ולא בכדי, זה המקום הפעיל בו מכינים ומבשלים, אופים ונפגשים. וכדי שהוא יענה על הצורך וישמש את בני הבית נאמנה, חשוב לתכנן אותו היטב ולוודא כי המטבח החדש יהיה נוח, פרקטי וגם יפה.

תהליך שיפוץ מטבח

היות ומדובר על תהליך ארוך למדי נחלק אותו למספר שלבים עיקריים אשר מובילים אתכם אל התוצאה המושלמת – המטבח החלומי שישמש אתכם מעתה והלאה בנוחות ובשמחה.

שלב ראשון: אפיון הצרכים

כדי שהמטבח יתאים לכם ולצרכים שלכם חשוב מאוד לאפיין לפני את ההתנהלות ואת ההרגלים שלכם במטבח. מהם הרגלי המטבח שלכם? מהי תדירות הבישול או האפייה? אם אתם מבצעים פרויקט תמ"א 38 בתל אביב אז מהם הכיווני אוויר בתל אביב? כמה מוצרים וכלים יש לכם? אילו מוצרי חשמל אתם רוצים שיהיו לכם? כדי שהמטבח יתאים לכם ולא אתם תאלצו להתאים את עצמכם אליו, יש לחשוב על כל הנקודות הללו מראש ולתכנן את המטבח לפי המסקנות שלכם. כך יהיו במטבח מקומות אחסון נאותים והעבודה תהיה פרקטית ונוחה.

שלב שני: תכנון אדריכלי

כאשר יש בידכם את כל המידע ואתם מגדירים מה בדיוק אתם צריכים, הנכם יכולים להתקדם הלאה לשלב התכנון האדריכלי. מטבח הוא אזור מורכב לתכנון, ולכן נכון לפנות אל אדריכל כדי לתכנן אותו כיאות. בנוסף יש לשים לב לכך שיש אדריכלים שההתמחות הספציפית שלהם היא בעיצוב מטבחים. הם כמובן יכולים לספק לכם מענה מקצועי ומתאים יותר מתוך היכרות מעמיקה בתחום. כמובן שעליכם להציג בפני האדריכל את כל הנתונים ואת מידות המטבח, לספר על ההרגלים שלכם ולהדגיש מה חשוב לכם ומה אתם רוצים שיהיה או לא יהיה במטבח. ככל שהאדריכל ידע טוב יותר לאיזו תוצאה אתם מכוונים, הוא יוכל להוביל אתכם בצורה ממוקדת ומדויקת.

שלב שלישי: בחירת סקיצה

אדריכל יתכנן את המטבח וישרטט מספר סקיצות שונות אשר לכל אחת מהן הצעה שונה לעיצוב המטבח. כמו כן הוא יציין מעלות וחסרונות לכל תכנית. כאשר הלקוח הוא זה שבוחר בסופו של דבר איזו סקיצה נראית לו מתאימה. הבחירה תיעשה לפי שיקול דעת אישי של הלקוח ועל פי הנתונים של האדריכל. במקרים רבים יהיה צורך לבצע שינויים והתאמות בסקיצה הנבחרת.

שלב רביעי: חברת מטבחים או נגר

כעת עומד הלקוח מול דילמה משמעותית נוספת. עליו להחליט מי יבנה עבורו את המטבח. יש חברות מטבחים ונגרים רבים אשר מציעים את שירותיהם בתחום. חשוב לוודא כי אתם מאתרים את נותן השירות שיש לו יכולת מקצועית והבנה מעמיקה בתחום. זה שיוכל לספק לכם שירות מצטיין ומשביע רצון. יש לשים לב לאיכות, לגימורים, לשירות וגם למחירים.

שלב חמישי: חומר הגלם, הצבעים והדגם

בחירה נוספת וחשובה היא בחירת חומר הגלם ממנו ייבנה המטבח, הצבעים שאתם רוצים שתהיה להם נוכחות במטבח וכן הדגם והעיצוב. ניתן לעיין בקטלוגים ולהתרשם מאינספור תמונות שיתנו לכם השראה.

שלב חמישי: בחירת שיש, כיורים וברזים

הלאה לשלב הבא, לאחר הרכבת הארונות עליכם להמשיך הלאה בבחירת משטחי השיש, הכיורים והברזים. יש כיום חומרי גלם שונים ומוצרים מתקדמים מאוד אשר יוכלו להתאים למטבח שלכם ולאפשר לכם ליהנות ממטבח נוח ומתאים לשימושים שלכם.

יש לכם יחידת דיור בבניין שעבר תכנית תמא 38 בתל אביב? זכרו כי המטבח הוא חלק מהותי בתנאי המגורים שלכם, התנהלו בשיקול דעת ובתבונה להשגת תוצאה משביעת רצון!

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי