מה צריך לקחת בחשבון כשמתכננים תאורה במטבח?

אם אתם מתכננים מטבח חדש או משפצים את המטבח הקיים, אל תשכחו להביא בחשבון את נושא התאורה – האור במטבח חשוב מאוד לפעילות השוטפת בו – בין שמדובר בבישול, באכילה או בישיבה בצוותא.

תכנון התאורה בשלב עיצוב המטבח, יאפשר לכם גם לתכנן את נקודות החשמל בהתאם להרגלי הבישול והאירוח שלכם. בנוסף, תוכלו ליצור משחקי תאורה מיוחדים שיעצימו את מראה הטבח.

בעיצוב בית חדש, חשוב להקפיד על ריבוי חלונות במטבח ואם הדבר אפשרי שהחלונות יהיו רחבים ככל האפשר כדי לאפשר לאור הטבעי לחדור לתוכו. אבל ברוב המקרים, מספר ומידות החלונות במטבח הם נתון קבוע ואנחנו צריכים למצוא גם פתרונות מלאכותיים יותר.תאורה למטבח כפרי

תאורה מלאכותית במטבח

התאורה הכללית של המטבח – גוף התאורה הגדול, הממוקם בדרך כלל במרכז תקרת המטבח, הוא גוף התאורה המשפיע על המראה הכללי של המטבח, זוהי התאורה הקבועה שדולקת במרכז החדר הפעיל ביותר במרבית הבתים. כאן, מלבד המראה שלו חשוב כמובן לבחור נורות חסכוניות, שכן סביר שהן תהיינה בין הפעילות ביותר, בנורות הבית.

כמו כן, חשוב להחליט האם אתם מעוניינים בתאורה חמה, כפרית ואינטימית, ולשם כך לבחור בנורה המפיצה אור צהוב או שאולי אתם מעוניינים בתאורה קרה יותר, המבליטה אלמנטים בחדות רבה יותר, ולשם כך מומלץ לבחור בנורה המפיצה אור לבן.תאורה למטבח כפרי

לאחר שבחרנו את צבע התאורה הכללית, אפשר לבחון את הצורך בתאורה נקודתית:

  • הארה על אי או דלפק – אי או דלפק, דורשים תאורה אישית שכן הם בדרך כלל רחוקים מהתאורה הכללית. במיקום התאורה חשוב להקפיד שגופי התאורה לא יטילו צל על העובדים ליד האי או על היושבים סביבו. ההמלצה שלנו היא שהתאורה תהיה עילית ובמקרה של תאורה שכזו, נהוג לבחור באור לבן. קראו עוד על תכנון נכון של אי במטבח
  • הארת אזור העבודה – תאורה פונקציונלית על משטח העבודה במטבח כמו למשל, הכיריים, הכיור והתנור. אפשר להשתמש בה כתוספת לתאורה הכללית (ובמקרים מסוימים, אף כתוספת לתאורה הטבעית בשעות היום) או כתאורה עצמאית בזמן בישול. בשלנים רבים טוענים שתאורה ספציפית באזור העבודה עוזרת להם לבשל טוב יותר.
  • הסבת תשומת לב לאלמנטים במטבח – חפצי נוי או אלמנטים מעניינים במטבח, ראויים להסבת תשומת לב נוספת באמצעות תאורה. מטבחים שעיצובם מושך במיוחד, כמו מטבחים מעץ טבעי, הם כאלה שכדאי להאיר אלמנטים מיוחדים בהם.

בואו נסכם

תאורה היא צורך, בכל מטבח, אבל היא יכולה להיות גם פריט עיצובי. גופי תאורה רבים מעוצבים כיום בסגנונות שונים, ואפשר למצוא בקלות גופי תאורה שישלימו את עיצוב המטבח ויתאימו גם לחללים הסמוכים בבית.

מחפשים השראה בבחירת תאורה למטבח כפרי? הרגישו בנוח לבדוק את שלל המטבחים שעיצבנו בסגנון כפרי.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי