איך נשלב בצורה חכמה מכשירים חשמליים מתקדמים בתוך המטבח הכפרי שלנו?

בעיצוב מטבח בסגנון כפרי, אנחנו מייצרים למעשה את האווירה והמראה של מטבחים אירופאים קלאסיים ומשלבים בתוכה את היכולות והטכנולוגיות של המטבח המודרני. הרי אף אחד מאתנו לא יוותר על הנוחות שבתנור אפייה מודרני ומאובזר לטובת אח המובערת בגחלים או חלילה על הפינוק של מקרר ומקפיא.

לשלב מוצרי חשמל במטבח

אז איך משלבים טכנולוגיה עכשווית במטבח כפרי?

ראשית, חשוב לזכור שמוצרי החשמל מהווים חלק משמעותי מאוד בתכנון ובעיצוב המטבח, בשל השימוש בהם כמו גם בגודל המכשירים עצמם.
למיקומם של המכשירים ישנה חשיבות רבה, היחס והמרחק שבין המוצרים השונים למשטחי העבודה, הכיור ושאר היחידות הינו חשוב ביותר לנוחות השימוש והעבודה בחלל המטבח.

חשוב לתת את הדעת על מכשירי החשמל, כבר בתחילת תהליך התכנון, לטובת תכנון חכם ומדויק של הכנת הצנרת, חיווט החשמל ומיקום נקודת הגז, כמו גם לטובת התוכנית הכללית של החלל.

כאשר אנו לוקחים בחשבון את המכשירים השונים שנבחרו, ניתן לעצב את המטבח, כך שארונות המטבח ומשטחי העבודה יתאימו בגובהם, בעומקם ואפילו בצבעם למכשירי החשמל.

כלומר, ראשית עליכם לחשוב על הרגלי הבישול שלכם ועל העדפות האישיות מבחינת הסוג והגודל של המכשירים ורק לאחר שבחרתם את המכשירים השונים ניתן להמשיך לתוכנית מדויקת יותר של המטבח.

לוהט

במרבית המטבחים המודרניים, תמצאו תנור בילט-אין וכיריים נפרדים, על גבי משטח העבודה.
במטבח המעוצב בסגנון כפרי, ניתן גם כן לבחור בתנור בילט-אין וכיריים נפרדות, תמצאו כי ישנו מבחר רב של דגמים המעוצבים בהתאמה אל מטבח הכפרי.

אבל עבור אלה שמחשיבים את התנור ככלי הבישול העיקרי, אפשר לבחור "תנור משולב" ייחודי ומעוצב בסגנון כפרי, של אחת מהחברות המובילות בתחום ולזכות גם בתנור מעולה וגם במכשיר שהוא, למעשה, יצירת אומנות.

תנורי לה קוצ'ינה, לדוגמה הם תנורים משוכללים, שמעוצבים באיטליה, בסגנון נוסטלגי וכפרי. התנורים שמגיעים במגוון עיצובים וצבעים נרחב יכולים לתרום למראה של המטבח הכפרי, והם בטווח מחירים שמאפשר לרבים מלקוחותינו להנות מהם.

שילוב תנורים במטבח כפרי

עם התקציב אינו מוגבל, יש כמובן את תנורי היוקרה לה קורנו הצרפתיים שמאפשרים כבר למעלה מ-100 שנה, לשלב עיצוב מרהיב אך מאופק וקלאסי, בשלל עיצובים ושילובים כולל שילוב של חימום בגז ובחשמל.

ללה קורנו גם עיצובים מיוחדים, כגון תנור כפול בגודלו, למטבחים עסוקים במיוחד ואף תנורים המוטמעים ביחידת אי למטבחים גדולים, אך זוהי כבר שאלה של תקציב…

הבאנו כאן רק מספר דוגמאות – כמובן שישנם חברות נוספות בתווך מחירים נרחב, שמביאות את הקו העיצובי שיתאים למטבח הכפרי, כמו וייקינג, סמג, ועוד רבים נוספים.

קפוא

מבחינה עיצובית, דווקא את המקרר – בשל גודלו וצורתו, נבקש בדרך כלל להעלים בקו הכללי של המטבח. בחירה של מקרר בגימור נירוסטה היא הבחירה הנפוצה, אך ישנם גם מקררים המיועדים לקבל חיפוי של דלתות עץ כמו שאר חזיתות המטבח, דבר שיאפשר למקרר להיטמע ולייצר במטבח רצף אסתטי. גם כאן ישנם חברות רבות שמציאות מקררים בטווח מחירים נרחב.

מקרר חדש בתוך מטבח כפרי

אם אתם מרגישים שמקרר בצבע שמנת או אדום ישלים לכם את הקו העיצובי, אפשרות נוספת היא בחירה של מקרר בעיצוב כפרי. מתאימים במיוחד למטבח הכפרי הם המקררים של חברת סמג, המייצרת מקררים בקווים מעוגלים ובמראה רטרו ייחודי.

המקררים נחשבים למובילים באיכותם ומגיעים במגוון צבעים נרחב המאפשר למצוא את המקרר שמתאים בדיוק למטבח שלכם.

הסוד בשילוב חכם בין מודרניות לבין כפריות, טמון בפרטי הנגרות שעוטפים את המכשירים החשמליים. פרטי הנגרות בהתאמה אישית הם אלו שיוצרים את ההרמוניה העיצובית שמאפשרת לכם ליהנות מפינוק ומנוחות ללא פגיעה במראה הכפרי האהוב.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי