מטבחים כפריים

כיום שומעים רבות על מטבחים מעוצבים בסגנון כפרי, אך יש להבין שמאחורי המונח שכביכול מוכר מסתתרות תתי הגדרות, כאלו שמעניקות לכל הגדרה את הייחודיות שלה.

כך למשל ישנו מטבח כפרי איטלקי, מטבח פרובנס כפרי ומטבח אנגלי, כך ששלושת ההגדרות נכנסות תחת אותה מטרייה, אך כל נדבך מוגדר באמצעות מאפיינים ייחודיים משלו.

עם זאת, באופן כללי ההגדרה של "מטבח כפרי" מתייחסת למטבח שמשדר אווירה חמימה ומשפחתית, ואף כזו שמשלבת שיטות עבודה מסורתיות לצד עבודה עם עץ מלא איכותי.

המטבח הכפרי מלווה אותנו לאורך ההיסטוריה ומאז ומתמיד היה רלוונטי. מטבחים כפריים מעניקים אווירה ייחודית שמחממת את הבית ומקרינה איכות בכול פינה. לכן, אין זה יוצא דופן שגם בעידן המודרני אנשים עדיין שואפים ליהנות מהמראה האותנטי של המטבח הכפרי, מראה שמשלב בין רומנטיקה לתחושת ביתיות ובין שלווה לתחושת יוקרה.

אנו מאמינים שלמרות הקידמה שמביאה עמה שלל חידושים, פיתוחים וחומרים מהונדסים, עדיין אין ולא יהיה תחליף לאותם חומרים טבעיים ולאותה נראות פשוטה (אך מחוכמת), ופה אתם מוזמנים לצלול עמנו לעולם מרתק שמגדיר במדויק מהו אותו מטבח כפרי, כזה שעדיין מרגש ומייצר תחושת התרפקות נוסטלגית שמשרה ביטחון, תחושה של בית ומייצרת רמת איכות שאין שנייה לה.

מטבח כפרי מודרני – הטרנד החם בתחום המטבחים הכפריים

מטבח כפרי מודרני הפך לטרנד של ממש בתקופה האחרונה. הקהל הישראלי נמשך בשנים האחרונות לשני סוגים של מטבחים. מצד אחד, יותר ויותר ישראלים מחפשים מטבחים כפריים מעץ מלא, שמשלבים אלמנטים של חמימות ועיטורים עדינים. אלו מטבחים מרשימים שמציבים את המטבח במקום הראוי לו – במרכז ובלב הבית.

מצד שני, כיאה לאומת ה"סטראט-אפ ניישן", הישראלים אוהבים להיות חדשניים. על כן, אנחנו רואים נהירה ברורה אל מחוזות המטבח כפרי מודרני. כלומר חללים פתוחים, קווים נקיים ואבזור מתוחכם.

האם שני הסגנונות הללו יכולים לחיות ביחד? האם מטבח כפרי יכול להיות גם מטבח מודרני ולהפך? בואו נעשה קצת סדר, ונתחיל בראש ובראשונה עם הגדרת הסגנונות הללו.

 

מטבחים כפריים – מאפיינים:

  • חומריות – מטבח כפרי עשוי מעץ מלא טבעי. אנו עובדים עם עצים רכים וקשים (בהתאם לצורך), ובעיקר עם אלון צרפתי ולבידי לבנה.

  • מאפיינים בולטים – ברוב המטבחים הכפריים נהוג לשלב אי. מבחינת נראות, העיצוב מאוד נקי ומסודר, אם כי נכללות שלל נישות ייעודיות. בין היתר משולבים קרניזים מסוגננים, קנטים ועיטורים לצד עבודות פרזול וידיות בעבודת יד.

  • קו מנחה – שילוב של שיקולי פרקטיות ונראות שביחד מייצרים מטבח חכם וארגונומי, כאשר באותה נשימה מדובר במטבח כפרי שמייצר תחושה עוטפת, מזמינה, אלגנטית, ביתית ויוקרתית.

  • צבעים – מבחינת צבעים המטבח הכפרי מאוד מגוון משימוש בגווני העץ הטבעי ולגווני הלבן והשמנת, וכמובן שגם צבעים נוספים מצטרפים לחגיגה, כגון צבעי פסטל בעלי עומק.

  • נישות משלימות – הסגנון של מטבח כפרי זכה בסגנונות משלימים, קרי סגנון כפרי אנגלי וסגנון כפרי פרובנס.

מטבח כפרי מודרני

השוואה בין שני סוגי המטבחים הכפריים השונים

לצורך הדוגמה נתמקד במטבח שמאפיין את דרום צרפת (מטבחי Countryside). מטבח שמכיל במרכזו אי גדול, אביזרי מטבח מנחושת ועץ תלויים לראווה, ארונות מטבח אלגנטיים בעלי דלתות זכוכית שמציגות מאחוריהן סטים של כלי אוכל נאים ובאופן כללי ישנו משחק מעודן עם פיתוחים.

למען ההשוואה, נציין שמטבח כפרי מודרני גם הוא נאמן לחומר האיכותי והמרשים – עץ מלא, אך פה כבר נמצא קווי עיצוב יותר ישרים ונקיים, צבעים יותר שקטים, כלי מטבח יותר מודרניים וטקסטורת עץ יותר חלקה.

משחק עיצובי בתוך גבולות ברורים

לאור הדברים, כאשר עומדים לעצב מטבחים כפריים מעוצבים, יש להבין בדיוק למה שואפים, כאשר בנקודה זו ראוי לבחון את סוג העץ המועדף, רמת הגימור הרצויה, שילוב של עיטורים, קווי עיצוב שולטים, גוונים מועדפים, משחק עם משטחים, משחק עם פריטים משלימים, פונקציונליות, זרימה של החלל וכדומה.

אי לכך לצד "החוקים המנחים", עדיין קיים הרבה מקום למשחק, עובדה שמייצרת בכל פעם תוצאה מעט שונה, בהתאם לצרכים וחלומות אישיים.

מטבח כפרי מודרני מבית טאצ'ווד

במשך שלושה דורות אנו בחברת טאצ'ווד בונים מטבחים כפריים עם המון אהבה ושאיפה למצוינות תחת האני מאמין שלנו "איכות ללא פשרות".

אנו לא רק מובילים בתחום, אלא גם אוהבים את העבודה. אנו אוהבים את החיבור לעץ, אוהבים לחשוב בכול פעם מחדש מה הלקוח צריך – איזה פתרון נכון עבורו, איזה סוג עץ אידאלי ואיזה גימור יגרום ללקוח לחוש שהוא קיבל בדיוק מה שהוא רצה ואף הרבה יותר.

מטבח כפרי מעץ

מטבח כפרי הנו מטבח ייחודי

אצלנו עבודת יד וחומריות טבעית הם מעל הכול. אצלנו לא תמצאו פס ייצור, משמע כל מטבח הנו יחיד מסוגו, ולו כי כל חתיכה של עץ הינה טבעית ולא מתועשת. בנוסף, אנו נצמדים לשיטות ייצור וגימור שהיו נהוגות בעבר, אנו מאמינים בתהליכי עבודה "לואו טק" ואנו נשענים על מסורת רווית ידע וחוכמה.

אי לכך הנגרים שלנו עוברים הכשרה של שנים ארוכות ומאוד מחוברים למקצוע, כך שהתוצאה אכן ניכרת – הן באיכות והן בנראות.

הליך עבודה

אנו בחברת טאצ'ווד מאמינים במוצר שהינו בהתאמה אישית ללקוח ובעבודה של בעלי מקצוע- נגרים. אנו בחברת טאצ'ווד בעלי ניסיון רב בתחום ומעניקים מוצר וחווית רכישה ללא פשרות. הלקוחות שלנו יודעים שברגע שהם פונים אלינו, אנו נלווה אותם משלב הבנת האילוצים, הצרכים והחלומות, ועד שלב ההתאמה של הגוון המדויק והידית הנכונה.

אנו מתחילים משרטוט עיצובי ואישור התוכניות מול הלקוח, עוברים לשלב הביצוע המוקפד ולאחר מכן אנו משתמשים בשיטות גימור איכותיות שהיו נהוגות בעבר וכמובן ממשיכים עם התקנה מקצועית וחסרת פשרות.

מטבח כפרי מעץ

התאמה מלאה

לצד הנאמר, חשוב לנו לחדד שמטבח כפרי הוא הרבה ומעבר למטבח מעץ טבעי, בין היתר מדובר בהתאמה מלאה בין נתוני התכנון המקדים לתכונות הספציפיות של כל עץ ועץ.

אנו עובדים הן עם עצים קשים (קרי עצי שלכת) והן עם עצים רכים (קרי עצים מחטניים). אנו מקפידים לעבוד עם צבעים ולכות על בסיס מים, אנו מקפידים לבחור עבור פנים הארון את הפורמייקה האיכותית ביותר, אנו מייבאים זכוכיות מרהיבות. אנו בוחרים בקפידה את מוצרי הפרזול ובאופן כללי עבור כל נישה ונישה אנו בוחנים מהו הפתרון הנכון ביותר, זה שמיישר קו הן עם הנראות הרצויה והן עם הפרקטיקה הכה חשובה.

מכאן שמטבחים כפריים מבית טאצ'ווד הם בהחלט הדבר האמתי.

מטבח כפרי בתל דן הוד השרון

מטבח כפרי – הדבר האמתי!

רבים מוכרים ללקוח שאינו בקיא בתחום מטבח מתועש ומצמידים לו את הכותרת "מטבח כפרי". עם זאת, חשוב לחדד שלא כל מטבח שכולל עץ מלא וקרניז הנו מטבח כפרי שמכבד את המסורת ושמייצר את התחושה הרצויה.

מכאן שאצלנו לא תבחרו את הדגם הרצוי מתוך קטלוג, אלא אצלנו אתם מוזמנים על כוס קפה לעבור עמנו תהליך – תהליך שמתחיל בהבנת צורכי הלקוח, שממשיך אל שלב השרטוט ובחירת העץ האידאלי ושכולל התייחסות לאופי עיבוד העץ בהתאם ליעד הרצוי.

מטבח כפרי

מחיר לצד תמורה

לצד הנאמר, אין להתעלם מהעובדה שמטבח כפרי בין היתר הנו מטבח יוקרתי, וזאת כי מדובר בחומרי גלם מהשורה הראשונה! מטבח כפרי אינו מסתפק בפתרונות קיימים, אלא מטבח כפרי כולל עבודה ידנית, מכבד מסורת של שנים ואינו מקצר תהליכים, ועל כן אין מדובר במטבח שנחשב זול.

מצד שני, מטבח כפרי שווה את ההשקעה – הוא ילווה אותכם לאורך חיים שלמים וישרה אווירה איכותית ומזמינה.

מכאן שאם חשוב לכם שלב הבית יהיה מזמין ונעים, אם חשוב לכם לחוש בבית כשאתם מבשלים לאנשים שאוהבים ואם בין היתר אתם מתחברים למוטיבים העיצוביים, למסורת ארוכת השנים ולאיכות ללא פשרות, הרי שמטבח כפרי נכון גם עבורכם.

נשמח ללוות ולהגשים לכם חלום, באמצעות מסורת בנייה שלא השתנתה לאורך שנים רבות.

אצלנו תמצאו מטבח כפרי שהוא בהחלט הדבר האמתי, וחשוב מכל הוא לא רק נראה טבעי ונאמן למקורות – אלא הוא מרגיש טבעי, ולאותה תחושה אין מתחרים. מכאן שאנו מציעים אותנטיות מכבדת לצד תחושת התרפקות על העבר, וכל זאת בזכות מלאכת מחשבת, המון אהבה ועבודת יד ברמה מאוד גבוהה.  

מטבחים כפריים בסגנונות שונים

מטבח כפרי ירוק

מטבח כפרי ירוק

המטבח הכפרי משרה אווירה רגועה, חמימה, נעימה, ביתית ומזמינה. כמו כן, למרות שהעיצוב הכפרי מלווה אותנו לאורך שנים רבות, הוא

מטבח כפרי לבן

מטבח כפרי לבן

לבן הינו צבע פופולארי בעיצוב מטבחים ובמטבח הכפרי בפרט. מטבח כפרי לבן בא להצהיר שמדובר במטבח ששומרים בו על הניקיון,

מטבח פרובנס כפרי

מטבח כפרי שמנת

המטבח הכפרי הנו מטבח שמבוסס על חומרי גלם איכותיים וטבעיים. אין מדובר בעוד מטבח שנראה כאילו עשוי מעץ טבעי, אלא

מטבח פרובנס אפור

מטבח כפרי אפור

המטבח הכפרי מעניק תחושה של ביתיות, של בית בכפר, של איכות ללא פשרות, של יוקרה ובעיקר של חיבור לטבע, וזאת

צור קשר

לפגישת יעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם:

או התקשרו 072-3902666

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי