מטבח כפרי מודרני

מטבח כפרי מודרני הפך לטרנד של ממש בתקופה האחרונה. הקהל הישראלי נמשך בשנים האחרונות לשני סוגים של מטבחים. מצד אחד, יותר ויותר ישראלים מחפשים מטבחים כפריים מעץ מלא, שמשלבים אלמנטים של חמימות ועיטורים עדינים. אלו מטבחים מרשימים שמציבים את המטבח במקום הראוי לו – במרכז ובלב הבית.

מצד שני, כיאה לאומת ה"סטראט-אפ ניישן", הישראלים אוהבים להיות חדשניים. על כן, אנחנו רואים נהירה ברורה אל מחוזות המטבח כפרי מודרני. כלומר חללים פתוחים, קווים נקיים ואבזור מתוחכם.

האם שני הסגנונות הללו יכולים לחיות ביחד? האם מטבח כפרי יכול להיות גם מטבח מודרני ולהפך? בואו נעשה קצת סדר, ונתחיל בראש ובראשונה עם הגדרת הסגנונות הללו.

איך מגדירים מטבח כפרי ומה זה בעצם מטבח מודרני?

כאן המקום להדגיש שלא כל מטבח שמתויג כ"כפרי" הוא אכן כזה. על פי רוב, מטבח כפרי אמיתי הוא מטבח מעץ מלא (פרט לגוף הארונות העשוי על פי רוב מלבידים בציפוי פורניר או פורמיקה). כלומר, כל החזיתות, הקנטים, הקרניז ושאר חלקי המטבח עשויים מעץ מלא ובישראל מדובר בדרך כלל על מטבחים שבמרכזם האלון הצרפתי.

מטבחים שלא נבנים ומעוצבים מעץ מלא, ועשויים מחומרים חלופיים כמו לדוגמה MDF (שהוא חומר מלאכותי על בסיס נסורת עץ), הם מעין חיקוי של המקור. ישנן נגריות בודדות בלבד בישראל אשר מכירות היטב את הדרך הנכונה לבניית מטבחים כפריים. לא אחת, זהו ידע שעובר מדור לדור.

באשר לסוגיה המודרנית, מדובר על סגנון שבא לידי ביטוי בשני מובנים – עיצוב מחד ופונקציונאליות מאידך. מבחינה עיצובית, מטבחים מודרניים מעוצבים בקווים נקיים, עם מרחבים גדולים וחזיתות רחבות היקף.

המטבחים הללו מתכתבים עם השפה העיצובית של החלל וניתן לראות בהם פעמים רבות אלמנטים של אי במרכז או חיבור לסלון במתווה של "אופן-ספייס". מטבחים מודרניים מאובזרים עם פתרונות פרזול ומנגנונים חדישים כמו מגירות אלקטרוניות לפתיחה בנגיעה, דלתות עם קלפות חשמליות, כיריים חשמליות המוטבעות בקו אפס, אזורים ייעודים למוצרי חשמל (כמו למשל מקררים דו-כנפיים), קולטי אדים בעלי נוכחות הניצבים מהתקרה ועוד.

במקום שבו נגרות עתיקת יומין נפגשת עם אלמנטים מודרניים

אז עכשיו, לאחר שהבנו (בגדול) את ההגדרות המרכזיות למטבחים מודרניים וכפריים, הגיע הזמן לחזור לשאלה שהצגנו בהתחלה. האם מטבח מודרני יכול להיות גם בסגנון כפרי?

התשובה היא "כן, בוודאי". העובדה שמטבחים מעץ מלא בסגנון כפרי מעוצבים ומיוצרים על ידי נגרים מקצועיים, על בסיס ניסיון וטכניקות ותיקות כולל שימוש בכלי עבודה ידניים וגימור במלאכת יד, איננה פוגעת כהוא זה ביכולת של המטבח להיות מודרני. גם המטבחים האלה מיוצרים עם כל הדרישות "המודרניות" שמאפיינות את המטבח הישראלי בימינו.

לפגישת יעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם:

או התקשרו 072-3902666

מוצרים נוספים:

מטבח כפרי מודרני

מטבח כפרי מודרני

מטבח כפרי מודרני הפך לטרנד של ממש בתקופה האחרונה. הקהל הישראלי נמשך בשנים האחרונות לשני סוגים של מטבחים. מצד אחד,

מטבח כפרי ירוק

מטבח כפרי ירוק

המטבח הכפרי משרה אווירה רגועה, חמימה, נעימה, ביתית ומזמינה. כמו כן, למרות שהעיצוב הכפרי מלווה אותנו לאורך שנים רבות, הוא

מטבח כפרי לבן

מטבח כפרי לבן

לבן הינו צבע פופולארי בעיצוב מטבחים ובמטבח הכפרי בפרט. מטבח כפרי לבן בא להצהיר שמדובר במטבח ששומרים בו על הניקיון,

מטבח כפרי מודרני

מטבח כפרי תכלת

מטבח כפרי תכלת הנו מטבח שמאוד טרנדי כיום. לא רק שמטבח כפרי מעץ מלא מאז ומתמיד היווה את הרף הגבוה

מטבח פרובנס כפרי

מטבח כפרי שמנת

המטבח הכפרי הנו מטבח שמבוסס על חומרי גלם איכותיים וטבעיים. אין מדובר בעוד מטבח שנראה כאילו עשוי מעץ טבעי, אלא

מטבח פרובנס אפור

מטבח כפרי אפור

המטבח הכפרי מעניק תחושה של ביתיות, של בית בכפר, של איכות ללא פשרות, של יוקרה ובעיקר של חיבור לטבע, וזאת

יכול גם לעניין אותך:

מטבח קלאסי שמנת

משחקי אופנה – במטבח

כמו בכל תחום, גם בעיצוב המטבח, אנו מושפעים מאופנות. גם מי שאינו בקי ומעודכן בתחום, ימצא את עצמו, בחנויות הריהוט

מייסדי טאצ'ווד

מפגש עם אנשי טאצ'ווד

הנסיעה בדרך התלולה צפונה למשגב, בתוך מעטפת של נוף ירוק  –  היא ההכנה הטובה ביותר לביקור בנגריית טאצ'ווד שמצליחה לשלב

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי