כך ניגשים להליך של בחירת מטבח

אין ספק שבעת בניית בית, עיצוב ובחירת מטבח מהווים חלק משמעותי מסך השיקולים וההוצאות, ועל כן חשוב לדעת כיצד ניגשים לתהליך בצורה מושכלת.

חיוני להבין כיצד מקבלים נכון החלטות עיצוביות, החלטות פרקטיות והחלטות תקציביות, וכיוון שרוב האנשים חסרי ניסיון וידע נקודתי בתחום, עשינו עבורכם שיעורי בית. אספנו שורה של מסקנות חשובות, אותן גיבשנו לאורך שנות ניסיון רבות.

שנתחיל?!

טיפים לבחירת מטבח – לגזור ולשמור:

הגדרת תקציב תקרה

בחירת מטבח

 

טרם מתחילים לבחור אלמנטים וחומרי גלם, יש להגדיר תקציב תקרה. הרעיון הוא להבין באיזו נישה ניתן למתוח גבולות ובאיזו נישה יש להישאר עם הרגליים על הקרקע, ועדיין להשיג את המטבח שרוצים בתקציב שאליו מכוונים. 

כבעלי מקצוע מנוסים, אנחנו יכולים לומר שאין לחסוך. לא על חומרי גלם ולא על אנשי מקצוע, אותם אנשים שלוקחים מידות, בונים ומתקינים. מעבר לכך, יש לא מעט מקומות בהם ניתן להפחית בעלויות ועדיין להשיג את הנראות והפרקטיקה שמחפשים, וכל עוד נעזרים בחברת מטבחים ובמעצבי פנים איכותיים, ניתן להשיג את התוצאה הרצויה לצד ההוצאה הרצויה.  

מבקשים להתקדם, להבין טוב יותר מה משפיע על המחיר הסופי? מוזמנים להיעזר במאמר הבא.

ליווי מקצועי

אין ספק שמעורבות של אדריכל/ית ומעצב/ת פנים מסייעת להשיג את המטבח האידיאלי ביותר, אך גם אם פועלים לצד אנשי מקצוע, עדיין מומלץ בחום לגשת בהקדם הניתן עם התוכנית הראשונית אל חברת מטבחים איכותית, וזאת מכמה סיבות. 

ראשית, כיוון שחברת מטבחים רואה טוב יותר את התמונה השלמה, ועל כן יודעת להציע מבחר פתרונות משלימים/חלופיים. מעבר לכך, חברת מטבחים מובילה בקיאה בעלויות של חומרי גלם, מביאה עמה ניסיון עשיר ונקודתי ואף עשויה להצביע על שינויים נדרשים מבחינת תשתיות.

מסקנה? ככול שפונים אל חברת מטבחים מקצועית בשלב יותר מוקדם, זוכים לדייק את המענה ובו זמנית להימנע מהוצאות מיותרות. 

הכיף מתחיל – מגדירים סגנון עיצובי

אנשים ממהרים להגדיר האם הם מעדיפים סגנון מודרני או כפרי, אך לפני שנכנסים תחת הגדרות, מומלץ לעצור ולעבור על מבחר תמונות של מטבחים, כך שאט אט מייצרים תיקיית השראה.

אל התיקייה יש להכניס תמונות של מטבחים מרשימים, לצד תמונות של אלמנטים חכמים/רצויים. עם התיקייה הזו יש לגשת אל אנשי המקצוע (נגרים/מעצבים), ולהתחיל לדייק למה בדיוק שואפים ואילו אלמנטים נחוצים, רצויים ואפשריים. 

הגדרת צרכים

המחשה של איך לבחור מטבח

סביר להניח שאיש מקצוע יעבור עמכם על השלב הזה, אך עדיין נעצור לחדד. טרם מתכננים אלמנטים ומיקומים, חיוני לבחון עבור כמה אנשים המטבח מיועד בשוטף/באירועים מיוחדים. 

כמו כן, יש לבחון מה הגובה שלכם ביחס למשטחי העבודה והאחסון, האם צפויים שינויים בכמות האנשים שישתמשו במטבח בעוד כעשור, האם אוהבים לארח בגבולות המטבח, באילו שעות נוטים לבשל ולנקות במטבח (ומהי המשמעות מבחינת מיקומים ותאורה), אילו אזורים הכי פופולאריים במטבח, כמה מקום נחוץ מבחינת מזווה וארונות אחסון של כלי מטבח, האם מבקשים שיש נקי מחפצים, האם מבקשים לאחסן במטבח אלמנטים משלימים (כגון מוצרי ניקיון), מהי ההעדפה האישית מבחינת תאורה, האם יש כלי נוי שמבקשים להציג לראווה, אילו מוצרי חשמל נדרשים ומצריכים מיקום ייעודי וכדומה.

*מבקשים להעמיק בכך? כאן כתבנו בהרחבה על בניית תכנית מטבח

פרזול

פרזול איכותי הוא א' ב' של מטבח איכותי. הוא אולי לא תמיד נראה לעין או מוחצן, אך הוא בהחלט משפיע על איכות התפעול. משפיע על סגירת דלתות ומגירות, על רעשי רקע וכדומה. אנחנו בטאצ'ווד עובדים עם הפרזול הטוב ביותר, וזה בהחלט ניכר בחוויית השימוש השוטפת. 

בחירה של חברת מטבחים

כולנו רוצים לחסוך ובו זמנית להשיג מטבח מושקע ומרשים, אך בנקודה זו חשוב להפנים שלעיתים הוצאה יותר גבוהה, עשויה לחסוך כסף רב בעתיד – מובילה לתוצאה יותר נכונה, מדויקת צורך ואיכותית. 

הרעיון הוא לשלם קצת יותר ובתמורה לקבל תוצר הרבה יותר איכותי, שקט נפשי וחשוב לא פחות – בעל מקצוע שילווה לאורך שנים, ממש כפי שאנחנו בטאצ'ווד מבצעים. 

מוזמנים לצאת עמנו למסע!

אז אם אתם מחפשים מטבח, אשר מתאים בדיוק עבורכם, מוזמנים לפנות אלינו ולצאת ביחד למסע מדהים – שלכם טאצ'ווד מטבחים כפריים.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי