חדר אמבטיה כפרי

חדר אמבטיה כפרי הוא כבר מזמן הרבה יותר מטרנד. המגע החמים והנקי של העץ, האיכות של חומרי הגלם, והעמידות בפני מים ולחות, הפכו את חדר הרחצה הכפרי למבוקש בקרב ישראלים רבים. אך מהו בעצם חדר אמבטיה כפרי ומה ייחודו? על כך בקצרה בפוסט הבא.

בניגוד לאזורים אחרים בבית (כמו חדרי שינה או סלון), שעיקר עיצובם נובע מאלמנטים של עיצוב פנים, חדרי אמבטיה הם "חדרים פונקציונאליים". כלומר, התכנון והעיצוב שלהם דורשים התייחסות לפתרונות ספציפיים כמו כלים סניטריים, מקלחונים, אמבטיות, ארונות שירות, אסלות, חיפויי קיר, תאורה, אוורור וכו'.

כאשר מדובר על חדר אמבטיה כפרי באופן ספציפי, זהו חדר אמבטיה המשלב עבודה עם חומר הגלם המרכזי של הנגרות הכפרית והוא – עץ מלא.חדר אמבטיה כפרי

חדר אמבטיה כפרי מעץ מלא

ואכן, היתרון הראשון והמרכזי של חדר אמבטיה כפרי טמון בעץ המלא. עץ הוא חומר גלם מעולה לחדרי אמבטיה מעוצבים שכן הוא בעל עמידות ללחות ומים. בפרט כשמציבים אותו אל מול תחליפים זולים כמו סיבית או MDF שנוטים להתנפח בחדרים "רטובים".

ממש כפי שהדברים נכונים אל מטבחים כפריים, כך גם לגבי חדרי אמבטיה כפריים, יש לעץ המלא יתרונות ברורים.

בנגריות מקצועיות כמו טאצ'ווד, אשר מכירות היטב את הטכניקות הנכונות לעבודה עם עץ מלא, אנו מייצרים פעמים רבות ארונות אמבטיה מלבידי בירץ' מעץ ליבנה. אלו לבידים בעלי עמידות גבוהה מאד למים ולחות. לבידי בירץ' נחשבים לאיכותיים ביותר מבין הלבידים, והם רב שכבתיים עם נראות מרשימה.

חדרי אמבטיה כפריים

כנגריה המתמחה מזה עשרות שנים בעיצוב חדרי אמבטיה כפריים, אנו משתמשים עם לבידי בירץ' מעץ ליבנה שמשקלם גבוה בכ-25% מכל לביד אחר ושתכונותיהם כוללות יציבות ואורח חיים. הלבידים המשמשים אותנו לבניית רהיטים מעץ מלא מיובאים מרוסיה ומקורם בעצים בני כ-80 שנים ויותר.

לראות את כל החלל

העיצוב והתכנון של חדרי האמבטיה נעשה תוך בחינת החלל כשלם הגדול מסך חלקיו. כבר בבחירת ארונות או משטחים יש להבין היכן ממוקמת הדלת, לאיזה כיוון היא נפתחת, היכן מוצבת האסלה, איפה יהיו האמבטיה או המקלחון, מהם מקורות התאורה של החלל וכו'.

בנגריית טאצ'ווד, כאשר אנו נדרשים לפרויקט של חדר אמבטיה כפרי, אנו מספקים גם מענה לתכנון מ"דף חלק". זאת, תוך נטילת כל השיקולים בחשבון וקבלת החלטות ביחד עם הלקוח (על בסיס המלצותינו המקצועיות).

אין זה עניין של מה בכך שכן חדר רחצה כפרי הוא בראש ובראשונה חדר קטן עם פונקציות רבות. יש לדאוג לשימוש מקסימלי ונכון בחלל תוך התייחסות כמובן לעיצוב אסתתי.

להלן חדר אמבטיה בצבע כחול

פרזולים וקווי עיצוב

אמבטיה כפרית מעץ מלא כוללת אלמנטים מחומרים נוספים. בראש ובראשונה מדובר בפרזולים איכותיים ונגריית טאצ'ווד עובדת עם מותגים מובילים ויוקרתיים. לצד ארונות אמבטיה מעץ מלא אנו משלבים גם משטחי עבודה וכיורים מחומרי גלם כגון שיש, אבן קיסר, חרס, זכוכית ועוד.

חדרי האמבטיה המעוצבים והמתוכננים על ידינו כוללים אלמנטים מודרניים כמו מסילות שקטות ואוטומטיות, ארונות צפים, אמבטיות צפות (ראו דוגמה כאן), כיורים מונחים (כאן או כאן לדוגמה), כיורים עומדים, ברזים אלגנטיים, מקלחונים חכמים ועוד.

חדר רחצה כפרי

צבעים וסגנון

בדומה לכל עיצוב פנים, גם בעיצוב חדר אמבטיה כפרי יש משקל רב לבחירה בצבעים הנכונים. כמו שאנו עושים זאת במטבחים, כך גם בחדרי אמבטיה כפריים, טאצ'ווד מאפשרת ללקוח ליהנות ממניפה עשירה. הן מבחינת סגנון הצביעה והן מבחינת הגוונים.

צביעת הארונות יכולה לשמור על הטקסטורה הטבעית והאלגנטית של העץ (ראו דוגמה לכך בסגנון מיושן והנה גם דוגמה לסגנון עדין ומודרני יותר), וכן להיות בגימור של צביעה אטומה (הנה דוגמה כאן). הצביעה נעשית בהתאם לבקשת הלקוח ובאופן ידני.

אנו משתמשים בטכניקות מסורתיות ועושים את הצביעה בעבודת יד. מדובר בטכניקה חשובה שמעניקה לארונות האמבטיה גם איכות, גם סגנון וגם אפשרות לשדרוג ושינוי בעתיד (להרחבה בנוגע לצביעת עץ מלא במאמר העוסק במטבחים קראו כאן).

לסיכום, רוצים דוגמאות? בבקשה. לפניכם גלריית חדרי אמבטיה כפריים מבית טאצ'ווד.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן