מטבחים לבנים – מה הופך אותם לבחירה המנצחת?

ממש כפי שמטבח כפרי הוא מטבח על זמני שתמיד רלוונטי, מרשים ונתפס כיוקרתי, כך גם מטבח לבן. יש משהו נקי, רגוע, נעים, עדין ואלגנטי בצבע הכה בסיסי, עובדה שמסבירה מדוע מאז ומעולם מטבחים לבנים נחשבים כה פופולאריים ובו זמנית גם כה מיוחדים. עוד נציין שכיוון שהמטבח הנו מקום שמכינים בו אוכל (מקום שצריך לשמור על רמה גבוהה של היגיינה), הרי שהצבע הלבן מסייע להתחבר לתחושה – מייצר נקודת פתיחה מבטיחה.

אז אם גם אתם מביטים על המטבח הלבן ורואים חזון של ניקיון מופרע ע"י צבעוניות טבעית של ירקות, תבלינים וירוקים, הרי שיש לנו כמה דגשים עבורכם, דגשים שיאירו מחדש את המטבח שמראש ניצב קורן ובוהק מלובן.

נצמדים ללבן מתפרעים עם הסגנון

ראשית יש לציין שלמרות שכיום צמד המילים "מטבח לבן" ישר שולח לסגנון המודרני בעל הקווים הישרים, הגימורים הבוהקים והמינימליזם הטהור, יש לקחת בחשבון שהצבע הלבן אינו נאמן לאף סגנון מסוים. מדובר בצבע חופשי שיודע להשתלב נהדר בכל סגנון שרק תחפצו. המטבח הלבן יכול לבוא לידי ביטוי בסגנון וינטג', בסגנון מודרני, בסגנון תעשייתי וכמובן שגם בסגנון הכפרי.

אז מה עושים? בוחרים את הסגנון הרצוי ומתחילים להבין כיצד המראה הלבן משתלב בו בצורה הטובה ביותר. כך למשל נציין שבמטבחים הכפריים הצבע הלבן יודע לייצר עניין כאשר הוא נצבע על גבי ארונות שעשויים מעץ מלא מחוספס קלות, כך שנוסף למשוואה מרקם מעניין.

מטבח מודרני לבן
אחד מהשילובים המנצחים – לבן ועץ טבעי

מטבחים לבנים יודעים להשתלב עם הכל

הגוון הלבן משתלב עם כל גוון וחומר, ואף תמיד נחמד לשלב בין גוון לבן וצבעונית. זה יכול להיות שילוב של מדף צהוב, זה יכול להיות שילוב של אי בצבע תכלת, זה יכול להיות שילוב של אריחים צבעוניים, וזה יכול להיות שילוב יותר עדין, ברמה של תוספת קערת פירות. עם זאת, יש שילוב אחד שתמיד מתגלה כמנצח. שילוב קלאסי, עדין ושתמיד מייצר התפעמות גדולה ובו זמנית עוצמה שקטה ועדינה. פה אנו מדברים על מטבח לבן בשילוב עץ אלון (או כל סוג אחר של עץ). השילוב של עץ טבעי לצד משטח לבן מייצר רושם מרהיב. מדובר בשילוב טבעי וסה"כ מתבקש: גוון בסיסי לצד חומר טבעי.

מטבח לבן עם עץ

רוכשים היום וחושבים עשר שנים קדימה

מטבח לבן ועץ מציג שתי תכונות שיודעות להכיל ולהעשיר אחת את השנייה, אם כי גם מדובר בהרבה מעבר לכך. כפי שציינו החיבור מוביל לעוצמה שקטה, כזו שיודעת להכיל מגוון אלמנטים נוספים. פה אנו מבקשים לציין שאם מתחברים לכיוון, יש לקחת בחשבון שמוטב להתמקד בחומרים איכותיים.

שנעצור להסביר? ובכן כאשר רוכשים מטבח, יש להביט לפחות עשרים שנה קדימה, וכאן החומר הטבעי מחזיק בערך מוסף משמעותי, וזאת כי הבלאי שמתקבל על גבי עץ טבעי הרבה יותר נכון.

מדוע? מטבע הדברים מטבח נוטה לקבל שריטות, אך אם מדובר בארון הבנוי מעץ מלא, הטקסטורה מקבלת אופי, במיוחד אם בוחרים באופציה של מטבח לבן עם עץ. כמו כן, מטבח מעץ טבעי יותר קל לחדש, מעט שיוף וצביעה והמטבח חוזר להיראות כמו בימיו הראשונים.

מטבח לבן ועץ

מטבח לבן ייחודי – לא עוד "העתק הדבק"

אז אם גם אתם מחפשים מטבח שתמיד יהיה באופנה, מטבח שיקרין שקט, רוגע, ניקיון וסדר, מטבח שיהיה קל לשפץ ושהבלאי הטבעי לא יפגע באיכות הכללית, הרי שבהחלט מוטב לשקול מטבח לבן מעץ. נשמע נכון, אך אינכם רוצים "עוד" מטבח שנראה כמו "העתק הדבק" מתוך קטלוג עיצובי, אלא מחפשים את המטבח הלבן הייחודי עבורכם? ובכן אין זה באמת כה קשה להימנע מליפול לתוך תבנית ידועה.

בכול הנוגע לעיצוב, הרי שמטבח לבן יודע להעניק חופש ביטוי מאוד גדול. יש להבין שבחירה במטבח לבן מעץ היא רק הבסיס, כלומר השמיים הם הגבול – כל תוספת קטנה זוכה לתהודה גדולה. מה אם כן עושים? עוברים על תמונות השראה וכמובן נעזרים בחברה שבקיאה בתחום ושיודעת להרחיב (ובו זמנית למקד) את סך האפשרויות.

מטבח קלאסי לבן

 

לבן וגוונים נוספים שנמצאים מאחורי הבחירה

מכוונים למטבח לבן, אך מחפשים את הסיבה הנוספת? ובכן קחו בחשבון שמטבח לבן יותר נמכר (עשוי לשמש במקרה של מכירת הבית), משדר יותר ניקיון (ובו זמנית אינו באמת מתלכלך יותר מהר), מאפשר יותר משחק עם העיצוב המשלים ואף מטבח לבן מחייב לשמור על רמה יותר גבוהה של סדר, כך שבשוטף המטבח יהיה מזמין ונעים לעין. כמו כן, יש לא מעט תתי גוונים מאחורי המונח "לבן" וכאמור אינספור שילובים מרהיבים. תתפרעו!

מחפשים השראה למטבח לבן? הציצו בשלל הסגנונות – מטבח כפרי לבן, מטבח מודרני לבן, פרובנס לבן.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי