מטבחים צבעוניים 2022 – הצבעוניות משתלטת על מטבחי העץ ויש לכך סיבה טובה

מחפשים השראה למטבחים צבעוניים? הגעתם למקום הנכון. מטבח הוא קודם כל מקום של יצירה, וככזה לצבע יש הרבה מקום של כבוד. עם זאת, לאורך השנים אנשים נצמדו לתפיסה שמטבח צריך להיות מעוצב בעיצוב על זמני, ואם ניתן באופן ניטרלי, כך שצבעוניות כמעט ולא נכחה, ובטח שלא גוונים מיוחדים שאינם נמצאים על הסקאלה שבין לבן לשחור.

עם זאת, אם נחזור לעובדה שמטבח הוא מקום של יצירה, נחדד שמטבח הוא גם מקום של תעוזה, ועל כן בעוד שבטריטוריה של המטבחים יש דבר כזה פונקציונלי וארגונומי, עיצוב פחות נמדד במונחים חד משמעיים, כך שלצבע בהחלט יש מקום. לאן אם כן הצבעוניות של המטבחים ב 2022 לוקחת אותנו? למחוזות מרהיבים ומשמחים שגם לכם מוטב להכיר! 

גוונים שמרניים מכובדים ומרשימים

אין ספק שניתן למצוא דוגמאות של ארונות שמציגים גוונים מיוחדים, למשל תכלת שמיים, אדום בוהק, או צהוב חלמון, אך כאשר מדובר במטבח מעץ מלא, נמצא הרבה יותר איפוק. כיום מטבחים צבעוניים כפריים צבועים בצבעים כהים, כך שאם היינו רגילים למטבחים שמשמרים את הצבע הטבעי של העץ, או למטבחים שהם נטו לבנים, הרי שעתה יש הרבה יותר מקום למשחק צבעוני וחגיגי. מטבח צבעוני הוא מטבח שלרוב בוחר בגוון ירוק בקבוק או בגוון כחול כהה – צבעים שמרניים, רציניים, יחסית כבדים וכמובן מכובדים ומרשימים.

דוגמה למטבחים צבעוניים

כשגוון טבעי פוגש גוון צבעוני

אומנם לקח זמן, אך אנשים החלו להפנים שצבע מביא אור ושמחה לחלל המטבח, וכשמדובר במטבח מעץ מלא, הרי שצבע מחזיק בתפקיד נוסף – מייצר שקט נעים ומרגיע. אי לכך הרבה אנשים בוחרים לשלב בין גימור של עץ טבעי לבין יחידות צבועות. לצורך הדוגמא ניתן למצוא ארונות מתחת לשיש בגימור של עץ אלון טבעי, כאשר מבט למעלה מגלה ארונות גבוהים בגימור של צבע נבחר. באופן שכזה מקבלים את כל העולמות. גם עץ טבעי וגם צבע, כך שנמנעים ממראה עמוס וכבד ומשיגים מראה ייחודי ומרשים. 

כללי יסוד שישאירו אתכם ממוקדים

העובדה שצובעים רק מספר יחידות מאפשרת ליצור תוצאות מיוחדות. יש שיחליטו לצבוע רק את האי ועוד חזית אחת של ארון. יש שייבחרו לצבוע את כל הארונות העילאיים, יש שייבחרו לשחק עם שני גוונים משלימים, יש שייבחרו לצבוע רק את הסוקל התחתון, פלוס יחידה שעומדת בפני עצמה וכדומה. הנקודה היא שיש אינספור אפשרויות, ועל כן נבקש להסביר שתמיד טוב לעבוד עם ניגודיות. למשל עם צבע שחור ולבן, או עם שני גוונים שמגיעים מאותה משפחה, כאשר טון אחד או שניים מפרידים ביניהם. הרעיון הוא לחשוב היטב על השילובים ולבחור בגוונים שמדברים ותומכים אחד בשני.

קחו השראה לדוגמה מטבח כפרי ירוק שעיצבנו ואפילו מטבח כפרי תכלת שעשינו בהזמנה מיוחדת לחובבי הצבעוניות.

מטבח צבעוני כפרי

מעבר לצביעת החזיתות – נגיעות צבעוניות

מעבר לעובדה שכיום ניתן להבחין בהרבה יותר מטבחים צבעוניים מעץ, גם רצוי לשים לב שיש הרבה קסם בהפיכת מטבח צבעוני באמצעות תוספת של נגיעות עדינות. נגיעה צבעונית יכולה לבוא לידי ביטוי באמצעות תוספת של עציץ, ידיות, אריחי רצפה, קערת פירות, תלייה של סירים על גבי פרזול עילי, מדף בודד, גוף תאורה דומיננטי, כלי חשמל שמוצגים לראווה על גבי השיש וכדומה. הכול שאלה של מינונים, יחסי גומלין ששוררים בין הצבעים ויכולת לייצר שפה עיצובית מגובשת, אישית ומשובבת נפש, בדיוק כפי שצבעים אמורים לעשות – להרים ובו זמנית לשמח.

מטבחים צבעוניים מעץ מלא

צובעים? תשקלו לשלב טקסטורות מיוחדות!

מעבר למטבחים צבעוניים באופן מלא, כאשר צובעים רהיטים מעץ מלא, כמובן שניתן לייצר מראה אטום, אך גם ניתן לשחק עם מגוון סגנונות שמעניקים לטקסטורה הטבעית של העץ מקום של כבוד. כך למשל ניתן לשחק עם שיטת "קרקל גלייז" שמייצרת מראה עתיק, עם שיטת "דיסטרסינג" שמייצרת מראה של צבע מתקלף, עם שיטת "ליימינג" שמסייעת להדגיש את המרקם הייחודי של העץ (אידאלי עבור עצים קשים כגון אלון ומייפל) וכדומה. 

פה נמליץ לשמור על שפה אחידה. אומנם ניתן לשלב בין שני סוגים שונים של גימורים וגוונים, אך זה קריטי איזה פריט מציג את אותו גימור מיוחד, למשל ארון צדדי, או האי המרכזי. 

עברו על תמונות השראה וצאו לדרך!

לבסוף נציין שבהחלט יש טעם להכניס צבעוניות למטבח, אך יש לשים לב שלא הולכים לאיבוד. מבקשים עוגן? תעברו על תמונות השראה של מטבחים כפריים ותתחילו להבין לאיזה כיוון יותר נמשכים. תיהנו ושיהיה בהצלחה!

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן