משחקי אופנה – במטבח

כמו בכל תחום, גם בעיצוב המטבח, אנו מושפעים מאופנות. גם מי שאינו בקי ומעודכן בתחום, ימצא את עצמו, בחנויות הריהוט והעיצוב, מול שלל אפשרויות המבקשות לתת מענה לשינויים ולמגמות בתחום עיצוב הפנים בכלל ובעיצוב המטבחים בפרט.

נציג לפניכם כמה מהטרנדים הכי לוהטים בעיצוב מטבחים בסגנון כפרי, אבל קודם נבקש להזכיר: לא צריך להתייחס לרשימה כצ'ק ליסט, אפשר ואפילו מומלץ לבחור מתוכה את הרעיונות שנושאים חן בעיניכם ולראות כיצד הם משתלבים עם טעמכם האישי.

בצעדים גדולים

– במטבחים רבים, בוחרים ברצפת עץ, שמתכתבת עם מטבחים כפריים. האופנה האחרונה היא בחירת גוון כהה יחסית של עץ עבור הרצפה. זו בחירה עיצובית שהופכת את הרצפה למוקד מבט נוסף במטבח ומדגישה את גבולותיו בחלל שהוא פתוח בדרך כלל. זו גם בחירה פרקטית שכן רוב הלכלוך היומיומי אינו ניכר ברצפה כהה יחסית ומראה המטבח נשאר נקי וייצוגי, גם לאחר יום עמוס בבישולים.

בחירה עיצובית ופרקטית מאוד היא חיפוי אחד הקירות ואפילו ריצוף המטבח באריחים מצוירים בדוגמה מעניינת שמכניסה שובבות למטבח. צבעי הדוגמה יכולים להתכתב עם פלטת הצבעים של המטבח. מכיוון שהאריחים המצוירים יכולים להיות מעייפים מאוד, במטבחים כפריים גדולים במיוחד כדאי לשקול שילוב של מעט אריחים מאוירים בתוך אריחים חלקים.

חשיפה והסתרה

טרנדים הופכיים או משלימים, תפסו להם מקום נכבד בעיצוב מטבחים כפריים בשנים האחרונות – הראשון הוא מדפים חשופים, המשמשים במקביל לתצוגה של כלים יפים ושל אוספים ולאחסון כלי הבישול והאוכל שבשימוש יומיומי. בנוסף, התחזק טרנד החבאת כלי החשמל השונים מאחורי מסכים ודלתות שאותו הוביל המיקרוגל שזכה, כבר לפני שנים רבות לדלת קלאפה מתרוממת.

כיום נהוג להסתיר גם את מעבד המזון, הטוסטר, המיקסר, סוחט המיצים ושאר המכשירים החשמליים – התוצאה? מטבח בו אתם בוחרים מה יוסתר באלגנטיות ומה יוצג לראווה.

שילוב חומרים

עץ, מתכת ובד הם שלושת החומרים החמים בעיצוב המטבח:
העץ, שתמיד היה חלק בלתי נפרד מעיצוב מטבחים בסגנון כפרי, זוכה לדגש נוסף כאשר האלון "רסטיק" נכנס לאחרונה לכל כך הרבה בתים, דבר המעניק למטבחים מראה כפרי ואווירה חמה ומיוחדת.

מתכות הופכות לחלק בלתי נפרד מהמטבח הכפרי – בתנורים, בכיריים ובשאר האביזרים כמו גם בידיות וחלקים נוספים ישנה מגמה של "עבודת יד" ושימוש במתכות נוספות, כשהבולטות ביותר הן הפליז והנחושת שהופכות ל"תכשיטים" של המטבח.
והבד? זהו האלמנט שמעניק נגיעות של רכות שמעדנות את החומרים החזקים.

עיצוב מטבח מוצלח הוא עיצוב שמצליח לשלב בחכמה בין אופנה לבין טעמכם האישי (כשהדגש הוא על טעם אישי), רק כך תוכלו להתמוגג ממראה המטבח שלכם למשך שנים רבות.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי