שילוב מנצח: וילות יוקרה ומטבחים בסגנון כפרי

אחת התפיסות הרווחות היא שכאשר בונים וילה יקרה, העיצוב השולט בה אמור להיות מבוסס על העיצוב המודרני ולכלול אלמנטים יוקרתיים בלבד. בפועל, גם אדם שמעוניין בווילה רחבת ידיים המעוצבת בסטנדרטים הגבוהים ביותר, יכול להעדיף דווקא את סגנון העיצוב הכפרי, לבטח כאשר מדובר בחדר המטבח של הווילה. מטבחים כפריים לוילות יוקרה הם למעשה מוצר מאוד פופולארי ושכיח, רק צריך לוודא שהוא אכן מתאים לסטנדרטים הראויים.

מה זה בעצם מטבח כפרי?

רבים מאיתנו משתמשים בביטוי עיצוב כפרי, אבל לא תמיד אנחנו באמת מבינים מה זה אומר. ברמה האסתטית, אכן מדובר במטבחים כפריים הם אכן מטבחים שבהם מודגש אפקט העץ – צבע העץ וצבע האדמה, מרקם עצי אותנטי וכמות עץ גדולה (משטחים עבים, עץ גושני מלא וכדומה).

יחד עם זאת, מטבח כפרי יכלול עוד שורה של אלמנטים המחוברים לסגנון העיצוב הכפרי, למשל כלי מטבח עשויים נחושת, התלויים על קירות המטבח כפריטי עיצוב לכל דבר ועניין. במטבח כזה גם נמצא ארונות בודדים עם דלתות זכוכית, צנצנות בעלות מראה עתיק וכן הלאה.

יחד עם זאת, מטבחים כפריים בהחלט יכולים לכלול בתוכם גם אלמנטים מודרניים ויוקרתיים, בעיקר סביב מוצרי החשמל והגאדג'טים אבל לא רק. בסופו של דבר מטבח כפרי הוא מטבח שהעיצוב הכפרי שלו בא לידי ביטוי באמצעות המאפיינים של העיצוב הכפרי. כל עוד נשמרים מאפיינים אלה, ניתן בהחלט לשלב אלמנטים שבהם נעשה שימוש גם בעיצובים מודרניים יותר.

מטבחים כפריים לוילות יוקרה יתבססו בדרך כלל על משטחי עץ עבים ואיכותיים ברמת עיבוד גבוהה מאוד, הם יהיו רחבי ידיים ומרווחים, בעלי כמות גדולה של ארונות עיליים ותחתיים, אבל יכללו גם ברז מטבח מודרני ומכשירי חשמל מודרניים. בתוך זה ניתן להדגיש את האלמנט הכפרי באמצעות כלי מטבח עשויים נחושת, וילונות בסגנון כפרי (משובצים/ פרחוניים) וכמה שיותר רכיבי עץ שמדגישים את המראה העצי.

מטבחים מיוחדים

המראה העצי – המפתח לעיצוב הכפרי

בסופו של דבר, המפתח לעיצוב הכפרי הקלאסי, ובכלל זה גם מטבחים כפריים לוילות יוקרה, הוא האפקט העצי. האפקט העצי הוא אפקט שכולל בתוכו את מראה העץ, את צבע האדמה, את מרקם העץ ואפילו את מגע וצבע העץ.

ארונות מטבח מצופים פורמייקה חלקה מאבדים למעשה את המראה הכפרי שלהם. הפורמייקה, במקום לחשוף ולהדגיש את מראה ומרקם העץ, מסתירה אותו. מטבחים שכוללים בתוכם כמות גדולה של אלמנטים עשויים פלסטיק ופולימר מוקשח, מאבדים אף הם את האווירה הכפרית ומטשטשים את האפקט העצי.

גם בתחום של מטבחים יוקרתיים, כל עוד נשמר האפקט העצי וכל עוד מודגש העץ כמרכיב היסוד של עיצוב המטבח, ניתן לשלב שלל אלמנטים עיצוביים מכל הסגנונות. ברגע שאלמנטים אלה מטשטשים את מרכיבי העץ הטבעי, הולך לאיבוד גם האלמנט העצי הכל כך חשוב בעיצוב הכפרי.

בתכנון מטבחים לוילות יוקרה, גם אם בחרתם לבנות בית עם קבלן מפתח חשוב שתעבדו עם נגר מטבחים שיכול לספק לכם פתרון מקיף מקצה לקצה, החל משלב העיצוב והתכנון ועד שלב הביצוע והגמר.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי