12 טיפים לרכישת מקרר למטבח

בתוך כל מקרר מסתתרת ארוחה טובה…
והוא הכי יפה כשנוח לכם

המדריך לרכישת המקרר המושלם בשבילכם

אמנם רובינו (חוץ מהאמיצים שבקרבנו) יעדיפו לקנות מקרר בצבע לבן או בגימור נירוסטה- בחירה שבהחלט חוסכת זמן יקר בהתלבטות בנוגע לצבע של המקרר, אבל עדיין…

יש עוד כמה הבדלים משמעותיים בין המקררים שכדאי שתהיו מודעים אליהם לפני שאתם רוכשים את המקרר הבא שלכם.

לכן, כתבנו לכם 12 טיפים חשובים ביותר לרכישת מקרר למטבח הכפרי:

 1. הטכנולוגיה אמנם התקדמה מאוד בכול הקשור למוצרי חשמל למטבח, אבל דווקא במקררים המצב מעט שונה. על פי בדיקה שעשינו המקררים האלקטרוניים נחשבים לעמידים פחות בהשוואה למקררים המכאניים (בעלי תרמוסטט מכאני שמפסיק את פעולת הקירור בטמפרטורה הרצויה). מערכת הבקרה האלקטרונית, שמאפשרת שליטה מדויקת של דרגות הקור נחשבת לרגישה יותר לתקלות.
 2.  מקרר עם מקפיא עליון נחשב לחסכוני יותר, גם מבחינת צריכת החשמל וגם מבחינת העלות שלו. במקרר עם מקפיא תחתון יש יותר מקומות אחסון אך הגישה לאוכל פחות נוחה. לכן ההחלטה שלכם צריכה להיות קשורה לכמות האוכל שאתם רוצים להקפיא ולתדירות שאתם מוציאים אוכל מהמקפיא.
 3.  כאשר אתם מודדים את השטח שנועד למקרר, חשוב שתוסיפו למדידה מרווח אוורור של כ-15 ס"מ בגב המקרר, ומרווח של 3 עד 5 ס"מ מצדדי המקרר. חשוב להביא בחשבון גם את מפתח הדלת שדרכו המקרר החדש ייכנס לבית שלכם. אמנם ברוב המקררים אפשר לפרק את דלת המקרר, אך במקרים רבים הדבר כרוך בתשלום נוסף.
 4.  בתהליך המדידות רצוי לחשב את גודל המקרר גם על פי פתיחת המגירות. לפעמים שולחן אוכל שממוקם בקרבת המקרר לא מאפשר פתיחה מלאה של המגירות (קורה בדרך כלל כאשר המקפיא של המקרר הוא תחתון). רצוי שגם דלת המקרר תוכל להיפתח עד הסוף. אם מתברר לכם, שבגלל חוסר מקום לא תוכלו לפתוח את דלת המקרר לגמרי, מומלץ לרכוש דגם של מקרר המאפשר החלפת מיקום פתיחת הדלת.
 5.  למשפחה ממוצעת יתאים בדרך כלל מקרר שהנפח שלו הוא 500 או 600 ליטר, אבל אם אתם נוהגים לארח לעיתים קרובות או שאתם מתכננים להתרחב בשנים הקרובות, יכול להיות שתעדיפו לרכוש מקרר בעל נפח גדול יותר (אלו בדרך כלל המקררים בעלי 2 דלתות פתיחה ודלת נוספת למקפיא). ברוב המקרים במקרר בעל 3 דלתות המדפים צרים יותר ולכן למרות תוספת המקום – אחסון המוצרים נחשב לנוח פחות. ומי שאוהב לאחסן סירים במקרר (יש כאלו שטוענים שרק כך האוכל טעים יותר) יעדיף מקרר גדול בעל מדפים ידידותיים לסירי מרק ענקיים.
 6. למרבית המקררים יש מדפים מודולאריים שאפשר לשנות את גובהם בהתאם לצורך, לכן השיקול החשוב ביותר הוא קלות הניקוי של המדפים. מדפי רשת נחשבים לנוחים פחות לניקוי, ואם יש נזילה (וכל אחד מאתנו חווה נזילה או שתיים באחד מהמדפים), היא תתפשט בקלות למדפים התחתונים ומשימת הניקוי תהייה מורכבת יותר.
  מדפי זכוכית הם הפתרון המומלץ לניקוי קל, ואם כבר מדפי זכוכית עדיפים אלו עם דפנות מוגבהות שמונעות את זליגת הנזילה למקומות אחרים. ועוד משהו קטן לאלו מכם שלא יכולים לישון בלילה, אם המטבח אינו מצוחצח… למקרר "נו פרוסט", יש מנגנון להפשרה אוטומטית, ולכן אין צורך בהפשרה ידנית של קרח כאשר רוצים לנקות את המקפיא.
 7. אם אתם מהאמיצים שהזכרנו בתחילת הכתבה (שרוצים מקרר צבעוני), אתם יכולים לבחור במקרר רגיל ולבקש חזית תואמת ליתר חזיתות המטבח או חזית בכול סגנון עיצובי שתרצו. גם מקררים לבנים יכולים להתחפש – אפשר לצפות את המקרר בציפויים שונים ואפשר גם לצבוע אותו. אם אתם בונים את המטבח עם נגר אתם יכולים ללכת על " Built In" ולהסתיר לחלוטין את המקרר, ליצירת מראה אחיד ונקי.
 8. למדינת הייצור יש השפעה גדולה על איכות המקרר. מדינות כמו: ארה"ב, גרמניה וקוריאה נחשבות למדינות שיודעות לייצר מקררים מעולים. אם המקרר שלכם מיובא מחו"ל חשוב שתוודאו שהוא מתאים לתו התקן הישראלי.
 9. ישנם מקררים שהם חסכוניים יותר מבחינת צריכה האנרגיה… החיסכון בחשמל במקרר שעובד 24/7 יכול להיות משמעותי מאוד.
 10.  האחריות על המקרר משתנה בין אחריות לשנה על המקרר כולו, לבין אחריות רק על המנוע של המקרר שאצל חלק מהיצרנים מגיעה עד לחמש ואפילו שבע שנים.
 11.  רוב המקררים כבר אינם מרעישים, אבל אם לאחד מבני המשפחה יש רגישות מיוחדת לרעשים, היום אפשר לבחור במקרר "שקט" במיוחד.
 12. טיפ אחרון ובהחלט חביב – לקראת חג הפסח החברות מציעות מבצעים שווים במיוחד ופעמים רבות שווה מאוד לחכות להם.
מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי