מדריך לבחירת מקרר מומלץ למטבח

אנשים נוטים לרכוש מקרר מדי 5-10 שנים, ולרוב לא מטעמים עיצוביים, אלא פשוט כיוון שהמקררים של היום לא מתוכננים לשרוד יותר מדי זמן. אז אם גם אתם עומדים לרכוש מקרר חדש, לרשותכם טיפים חשובים שיאפשרו ליהנות מהבחירה לאורך שנים.

עם זאת, כיוון שמאחורי השאלה איך לבחור מקרר יש שני אספקטים עיקריים מלבד התקציב, פרקטיים ועיצוביים, מצאנו לנכון לחלק את המדריך שלנו לשניים. מוזמנים להיעזר בשני החלקים, או לקפוץ ישר לחלק שרלוונטי עבורכם – מתחילים!

5 שיקולים פרקטיים 

אם נתחיל מהרמה הפרקטית, יהיה יעיל אם תעברו ותענו על חמשת השאלות הבאות:

1. איזו חלוקה מועדפת?

כיום ניתן למצוא מקרר עם מקפיא עליון, מקרר עם מקפיא תחתון, מקרר עם מקפיא צדדי (שתי דלתות שניצבות זו לצד זו לאורך) ומקרר עם שתי דלתות לאורך + מקפיא תחתון. 

בנקודה זו אין נכון או לא נכון, אלא בעיקר יש לבחון את שגרת העבודה במטבח. ההיגיון שמנחה את רוב האנשים הוא למעט בהתכופפות, וכיוון שלרוב משתמשים במקרר, מוטב שהוא ימוקם בחלק העליון.

עדיין מתלבטים איך לבחור מקרר? בנקודה זו ראוי לקחת בחשבון שמקרר עם מקפיא תחתון מציע תא קירור יחסית גדול, ומקרר עם מקפיא עליון מציע מחיר יחסית נמוך. באשר למקרר בעל שתי דלתות לאורך, נציין שהוא מציע פחות מקום עבור סירים ויחסית צורך הרבה חשמל, אך מסייע לשמור על סדר והנפח שלו יותר משמעותי.

2. איזה נפח רצוי?

אם נדרש נפח גדול, מוטב לבחור במקרר שתי דלתות (יודע להציע מעל ל 1,000 ל'). מנגד, קיימים מקררי מיני. אלו יודעים לספק גם רק 40 ל', כך שאם מחפשים מקרר נוסף למטבח, טוב לדעת שקיים פתרון ייעודי. 

3. אלו תוספות חשובות?

הרבה פעמים אנשים ששואלים איזה מקרר לקנות מחפשים טכנולוגיות חדישות. במקרה שכזה טוב לדעת שניתן למצוא מקרר שכולל בר חיצוני, מכונת קרח ופיקוד שבת אוטומטי.

4. איזו טכנולוגיית קירור רצויה?

כאשר בוחנים איזה מקרר מומלץ, יש לקחת בחשבון את טכנולוגיית הקירור. כיום בעיקר ניתן לבחור בין טכנולוגייתNo Frost  (ע"י הזרמת אוויר יבש נמנעת תופעה של היווצרות קרח), לבין טכנולוגיית Deep Frost שכן נוטה לייצר שכבת קר, אך זו מופשרת באופן אוטומטי.

רוצים יותר מכך? ניתן לבחור בטכנולוגיה שנעזרת ביונים שליליים. זו נחשבת אנטי בקטריאלית והיא תומכת בשמירה על טריות המזון. טכנולוגיה נוספת היא "מולטי אייר פלו". זו מסייעת לחסוך אנרגיה ע"י מיקור חכם של מרחבי קירור.

5. איזו חברה מעדיפים?

כאשר שואלים איזה מקרר כדאי לקנות? בין היתר מתכוונים איזה חברה מומלצת. לא נכביר כאן במילים, אך כן נחדד שמקררים אמריקאים כוללים פונקציות ייחודיות, כגון הקפאה מהירה ותאי אחסון שניתן לשלוט על הטמפרטורה שלהם. במקביל, אם חלק מתקלקל, היו ערוכים להוצאה, פשוט כיוון שהחלקים של מקררים אמריקאים נחשבים יקרים. כמו כן, מוטב לוודא שהמקרר אינו מיוצר במדינת עולם שלישי (אלו נוטים להתקלקל).

שיקולים עיצוביים

מעצבים את המטבח ומנסים להבין איך בוחרים מקרר המתאים עבור מטבח כפרי, או מקרר מודרני שישתלב עם המראה הכולל? ובכן אין ספק שבשנים האחרונות צצו מגוון חידושים מרעננים. 

המחשה של איך לבחור מקרר

בנקודה זו ההחלטה המשמעותית ביותר שיש לקבל היא האם מעדיפים מקרר אינטגרלי שממשיך את העיצוב של שאר החזיתות במטבח. באופן שכזה ניתן לשמור על קווים נקיים ועל מראה הרמוני, כלומר מי שאינו יודע היכן ממוקם המקרר, לא יזהה אותו. 

אופציה נוספת היא מקרר גלוי אבל "בקו אפס" עם המטבח, אלו מקררים בעומק 60 ס"מ ולכן יחידת המנוע היא מעל המקרר, מקררים אלו יותר גבוהים, וגם יקרים יותר משמעותית.

האופציה הנוספת היא המקררים עמוקים אשר יבלטו קדימה מקו הארונות.

אם בחרנו במקרר אשר אינו מוסתר מאחורי נגרות- ניתן לבחור בין שלל צבעים וחיפויים, הרבה ומעבר לבחירה בין מקרר לבן לבין צבע נירוסטה. לצורך הדוגמה ניתן לבחור במקרר כחול, סגול, ירוק וכדומה. מעבר לכך, באמצעות שילוב של מסך LCD, ניתן לשלב תמונות, ואף ישנה אופציה להשאיר הודעות כתובות על גבי מסך מובנה. 

3 טיפים כלליים

לבסוף נסיים עם 3 דגשים יעילים:

  • מידה – כאשר עומדים לבחור גודל של מקרר, מוטב לקחת בחשבון 2 פרמטרים:
  1. הממדים של הנישה, פלוס התייחסות למרווח אוורור נדרש.
  2. הגודל של מפתח הכניסה הראשית. מדוע? עדיף שלא לפרק דלתות מקרר, בטח שלא ע"י גורם שאינו מקצועי.
  • אחריות – כאשר שוקלים להרחיב אחריות, קחו בחשבון שלרוב היא מכסה רק תקלות שנוגעות למדחס, ואלו נחשבות מאוד נדירות. 
  • דירוג אנרגטי – חשוב לבחור מקרר בעל דירוג אנרגטי חסכוני, אך אין צורך לבחור בדירוג הגבוה ביותר (בין שתי הדרגות הגבוהות ההבדל אינו קריטי).

אז איך לבחור מקרר? שלב אחרי שלב

שורה תחתונה? אחרי שהגדרנו תקציב, כאשר מבקשים להבין איך לבחור מקרר, מומלץ להתחיל משיקולים פרקטיים ולהשלים את מהלך הבחירה עם שיקולים עיצוביים, כאשר אין ספק שמבחינת עיצוב, יש הרבה מקום למשחק. אם מבחינת גוונים ואם מבחינת צורניות וחיפויים.

נמצאים בשלבי תכנון המטבח? תכניסו למשוואה אפשרות של מקרר אינטגרלי.

בחירה מהנה!

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי