הסיפור שמאחורי הארון במטבח הכפרי

אנו חיים בעולם שבו מה שהיה נכון אתמול כבר לא נכון היום, טרנד רודף טרנד והרצון לשנות ולחדש הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום שלנו. עם זאת, בעולם העיצוב יש כמה עוגנים שמייצרים שקט והבטחה, ופה העיצוב הכפרי בהחלט מהווה עוגן חשוב.

העיצוב הכפרי היה נכון לפני עשרות שנים והוא נכון גם היום, ממש כפי שהוא יהיה נכון גם בעוד 30 שנה, וזאת בשל האיכות של המוצר לצד השקט והחמימות שהם מייצרים. מכאן שאם גם אתם התאהבתם בסגנון של המטבח הכפרי, אתם מוזמנים לעבור על מספר דגשים חשובים שנוגעים לרהיט האמתי במטבח – הארון הכפרי. 

ממאפייני הארון הכפרי

בין אם מחפשים ארון שלקוח מהסגנון האנגלי ובין אם מחפשים ארון כפרי שלקוח מסגנון פרובנס (או אפילו מהסגנון המודרני), יש להבין שכשמדובר בארון מטבח כפרי קיימים מספר מאפיינים שחוזרים על עצמם.

הסיפור מאחורי הארון הכפרי

 

למה אם כן ניתן (ורצוי) לצפות? עברו על המאפיינים הבאים:

 • צבעארון מטבח כפרי בין אם המטבח צבוע בצבע אטום כגון ירוק מעושן, תכלת עדין, צהוב חלמון וכדומה, או שהמטבח הוא בגוון טבעי של העץ- היו בטוחים כי טקסטורת העץ והאופי שלו יעבור דרך הצביעה וייתן רושם של חומר טבעי וחי.
 • מחברים – ככול שארון כפרי למטבח יהיה יותר איכותי ויותר יתבסס על שיטות עבודה מסורתיות, כך ניתן לראות מחברים ואלמנטים של עבודה ידנית. 
 • מרקמיםארון כפרי למטבח עשוי מעץ גושני ואיכותי. נהוג להשאיר ביטוי למרקם הטבעי של העץ, ולו באופן עדין. מאוד תלוי עד כמה רצוי שהתוצאה תהיה "גסה".
 • היבט פרקטי – הארון הכפרי מאוד פרקטי. מעניק התאמה מלאה לנתוני החלל ולצרכי הלקוח. מוביל לתוצאה איכותית וייחודית. 
 • פיתוחים – פיתוחים ועיטורים הם חלק מלבו של המטבח הכפרי, אם כי גם ניתן למצוא ארונות כפריים ששומרים על קווים נקיים. 
 • שיטות עבודה – נגרות אמתית ללא מיכון מתועש, הטמעה של שיטות עבודה שעוברות ונשמרות לאורך השנים.  
 • תוספות ייחודיות – הרבה פעמים ארון כפרי למטבח ישלב מדפים פתוחים ואף דלתות שמשחקות עם שקיפות. הרעיון הוא להציג חפצי נוי – לתת במה לאלמנטים מעולם המטבח.
 • ידיותארון מטבח כפרי משלב ידיות בולטות (לעומת ידיות אינטגרליות). אלו יכולות להיות ידיות במגוון רחב של צורות, כאשר הרבה פעמים משלבים מתכת, זכוכית וקרמיקה.
 • חלוקה – מאוד תלוי מהו היעד. כך למשל ייתכן ומדובר בארון עליון למטבח כפרי וייתכן ומדובר ביחידה נפרדת שעומדת על 4 רגליים. עם זאת, באופן כללי נהוג לכלול מדפים פתוחים ואפילו מגירות, אם כי תמיד יש מאחורי התוצאה התייחסות פרקטית לצד שאיפה להתאמה מלאה.
 • פרזול – פרזול יחסית מאסיבי בא לידי ביטוי בעיקר בצירים ובידיות, אם כי גם פה תלוי מהי הנישה הכפרית שאליה מכוונים. 
 • חומרי גלם – חומרים טבעיים ולא מתועשים, התבססות על עץ מלא.
 • חומרים משלימים – זכוכית סבתא, רשתות, ואפילו פרזולי מתכת משלימים נהדר את המראה הכפרי.
 • אווירה – האווירה של ארון כפרי לרוב תשדר מראה ביתי, יוקרתי, חמים ומזמין. כמו כן, ניתן למצוא עיצובים שלוקחים למקום יותר רומנטי נוסטלגי, ומנגד עיצובים שלוקחים למקום יותר נקי ומוקפד.

ארון מטבח כפרי בצבע שמנת

תפקידה של יחידת הארון במטבח הכפרי

אין שאלה שכל מטבח כולל מספר ארונות, אך בכול הנוגע למטבחים הכפריים, נמצא שהארון זוכה למעמד מעט מיוחד, ופה אנו מבקשים להסביר. בעוד שברוב סוגי המטבחים הארונות משלימים האחד את השני באופן די מונוטוני, הרי שהמטבח הכפרי משאיר לארון אחד מעמד ייחודי, מאפשר לו להיות "רהיט".

אותה יחידה יכולה להיות נפרדת, יכולה להיות בעלת גוון שונה, בעלת עיצוב משודרג, בעלת חלוקה שאינה 100% פונקציונלית וכדומה. הרעיון הוא שאותו ארון (למשל ארון מטבח עליון כפרי) יהיה פרקטי, אך גם יידע להשלים את העיצוב הרצוי ואף ליצור מוקד עניין.

מטבח כפרי

לבסוף נציין שארון מטבח כפרי מעניק תחושה ביתית ונעימה. הוא מחזיק בסממנים ייחודיים (אך מאפשר הרבה מקום למשחק), מאוד פרקטי ואיכותי, ויותר מכל הארון הכפרי מייצר אווירה חמימה ויוקרתית שנתמכת מהעבודה עם חומרי גלם איכותיים וטבעיים כגון העץ.

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי