עומדים לרכוש מטבח? תלמדו מטעויות של אחרים!

אם בימים אלו אתם עומדים לרכוש מטבח חדש, ראשית נציין שכיף לכם. אומנם עליכם לקבל אינספור החלטות שילוו אתכם לאורך שנים, אך עדיין מדובר בתרחיש מלהיב. אתם עומדים לצאת למסע בו תבחנו מהו המטבח האידיאלי ביותר מבחינתכם, ובו זמנית תמצאו את הדרך להגשים שלל רצונות ויעדים. 

עם זאת, קשה להימנע מטעויות בדרך, בטח אם ממהרים להיכנס לבית, ולכן ליקטנו עבורכם את הטעויות הנפוצות בתחום, כדי שתכירו ובו זמנית תימנעו. שנתחיל?!

7 טעויות עיצוב נפוצות מעולם המטבחים

מטבח פרובנס בסגנון כפרי

עושים העתק הדבק

ראיתם מטבח מושלם אצל חברים? אל תמהרו לעשות "העתק הדבק". כן יש להתייחס לקווי העיצוב הכלליים, לגוונים הנבחרים ולמספר נקודות שמוצאים בהם שכל ויופי, אך לא מעבר. קחו בחשבון שלכל משפחה יש הרגלי בישול, העדפות, קווים אדומים ואף צרכים אחרים.

לצורך הדוגמה ייתכן שאותו מטבח ראוי להערצה מכיל מדפים פתוחים, אך לכם יש הרגל לחיות עם חלונות פתוחים ובאזור שלכם יש הרבה אבק, כך שאותו פריט מרהיב אצלכם ייראה רע ואף יהפוך למעמסה. 

סוגדים לנראות

אין ספק שמטבח אמור להיראות טוב, אך בכל קבלת החלטה, יש לתת העדפה לפרמטר של נוחות. לצורך הדוגמה נציין שאם בוחרים ריצוף בהיר, קחו בחשבון שיבלטו עליו כתמים, על גוון שחור רואים כל נקודת אבק. או אם בוחרים למקם אי באמצע המטבח, ייתכן שפוגמים בזרימה האידיאלית במרחב. 

חוסכים במקומות הלא נכונים

ברור לכל שמטבח זה הוצאה, ולכן אם ניתן לחסוך, זה תמיד נחמד. עם זאת, יש לוודא שלא חוסכים כיום ומחר מוציאים הרבה יותר. כמו כן, אין להתעלם מהעובדה שמטבח מרשים מקפיץ את ערך הנכס, כך שאם בעתיד תבקשו למכור, תזכו לבקש ולקבל תמורה הרבה יותר גבוהה.

עומדים לבחור חברת מטבחים? ראשית תוודאו שני דגשים:

 • שהחברה יציבה ובעלת שם – אינכם רוצים שהיא תפשוט רגל באמצע התהליך, ואתם רוצים שהיא תהיה שם עבור כל תוספת רצויה או תיקון בעתיד.
 • שחברת המטבחים עושה שימוש בחומרי גלם אכותיים ובונה בשיטות עבודה, שלא תידרשו להחליף מטבח רק בשל צרכים משתנים, או להחליף חלקים/חזיתות בשל איכות ירודה.  

מטבחים יוקרתיים

שמים איקס על המשולש

א' ב' של מטבח חכם זה משולש מושכל – מרווח נכון בין מקרר, כיור וכיריים. מדוע זה כה חשוב? כי נמצאים הרבה במטבח, וכל צעד מיותר מכביד. הרעיון הוא שהמרחק בין הנקודות האלו יהיה נכון ושיאפשר תנועה הרמונית בחלל.

מתקשים להבין כיצד ממקמים? תתייעצו עם חברת מטבחים מקצועית, כזו שכבר מכירה כל טעות אפשרית ובמקביל כל פתרון רלוונטי לתכנון מטבח נכון. 

רצים לפני שעוצרים להגדיר צרכים

כולנו נמצאים זמן לא מבוטל במטבח, אך כאשר עומדים לבנות מטבח מאפס, נוטים לזלזל.

מה אנו מנסים לומר? שלפני שמגדירים סוג עץ, תנור, אזורי אחסון וכדומה, יש לעצור לענות על 12 השאלות הבאות:

 1. מה עושים במטבח? מבשלים, מארחים, אוכלים,האם גם הילדים עושים שיעורי בית במטבח?
 2. כמה זמן מבשלים במטבח במשך היום?
 3. מהו סדר הפעולות בעת בישול במטבח?
 4. האם נדרש לשנות את הגובה הסטנדרטי של משטח העבודה?
 5. כמה משטח עבודה באמת נחוץ?
 6. כמה מקום אחסון נחוץ, ומהי תדירות השימוש?
 7. מה הכי חסר במטבח הנוכחי?
 8. עד כמה אתם משקיעים בניקוי המטבח?
 9. עד כמה אתם (ושאר בני המשפחה) נוטים להיות מסודרים (בין היתר משפיע על שילוב של פתרונות מסתור)?
 10. האם בעוד כמה שנים ייתכן שתבקשו להחליף אלמנטים במטבח (גוון למשל)?
 11. מה נדרש להיות זמין מבחינת כלי מטבח ומוצרי מזווה?
 12. אלו פריטים משלימים/מוצרי חשמל רצויים על משטח העבודה?

מתעלמים מתכניות חשמל

כאשר עומדים למקם כיור, מתייחסים למיקום של החלון, וכאשר עומדים לחבר מדיח, קומקום, תמי 4 ומקרר, מתייחסים למיקום של השקעים. עם זאת, מדובר בטעות מהותית. עוד לפני שמתחילים לעצב מטבח, נדרש לבחון מהו המיקום האידאלי של נקודות החשמל. הן מבחינת תאורה והן מבחינת מיקום נכון ונוח של מכשירי חשמל. תכנית מטבח ותכניות חשמל צריכות להשלים אחת את השנייה.

עומדים במקום

תחום המטבחים אינו מפסיק לנוע קדימה, גם אם מדובר במטבח כפרי מסורתי, ועל כן אין להתקבע לצד פתרונות מוכרים, אלא נדרש לבחון אלו חידושים מתאימים לחזון שלכם. לצורך הדוגמה נציין שכיום הכול נשלף -יותר אין דבר כזה להתכופף ולחפש מאחור!

ליווי צמוד ומושכל – טאצ'ווד!

אנחנו בטאצ'ווד מתמחים בעבודת נגרות מסורתית שמסתכלת קדימה ומביאה אליכם את מיטב חומרי הגלם, את החידושים והפתרונות הקיימים בשוק. אנו בונים מטבחים חכמים ואיכותיים שמחזיקים מעמד לאורך שנים רבות, העיצוב אצלנו מדלג מעל טרנדים זמניים. כל זאת, לצד התאמה מלאה לסך צרכי והעדפות הלקוח.

100% עץ טבעי, 100% התאמה מלאה. דברו איתנו!

מטבח מודרני עם אי
לקבלת קטלוג המטבחים 2021 לעיונך בזמנך הפנוי
דילוג לתוכן